Kitesurfing w Zatoce Puckiej

Na samym początku muszę krótko wyjaśnić czym jest kitesurfing gdyż zapewne jest jeszcze wiele osób które nie słyszało takiej nazwy albo widziało coś takiego a nie wie, że to właśnie kitesurfing. Kitesurfing to przede wszystkim jeden z wielu sportów wodnych, który odznacza się tym, że zawodnik pływa na specjalnej desce i jest przymocowany do specjalnego latawca który zapewnia silę napędową. Puck noclegi zaprasza.

Dzięki specjalnemu drążkowi tzw. bar do którego podpięte są linki latawca możliwe jest sterowanie latawcem, zwiększanie-zmniejszanie jego mocy. Ci którzy widzieli kitesurferów w akcji na pewno potwierdzą że jest to niezwykle efektowny sport. Ci którzy próbowali potwierdzą powyższe zdanie i dodadzą do tego, że dostarcza niesamowitych wrażeń i mocnej dawki adrenaliny.
Półwysep helski a konkretnie mam tu na myśli zatokę noclegi Puck to jedyne miejsce w naszym kraju gdzie panują idealne warunki do uprawiania takich sportów jak windsurfing czy też kitesurfing. Jest to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania tych sportów w Europie! Dzięki dogodnemu ukształtowaniu terenu (płytka woda ponad kilometr w głąb zatoki!), oraz dobrym wiatrom które sprzyjają nauce można tu sobie świetnie popływać.

W sezonie letnim na półwyspie helskim działa wiele kempingów dla windsurferów i kitesurferów. Dzięki tym spotom możemy łączyć wypoczynek z aktywnym spędzaniem wolnego czasu. W dzień pływamy pod okiem instruktora lub samodzielnie, a wieczorem imprezujemy. Dzięki dobremu zapleczu sprzętowemu oraz bardzo dobrej bazie szkoleniowej i sprzętowej półwysep helski to najlepsze miejsce w naszym kraju do nauki kitesurfingu i windsurfingu.

Jeśli chodzi o bazę noclegową to jest to kolejny atut tego miejsca. Oprócz wymienionych kampingów które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie zatoki jest tu również wiele pensjonatów, pokoi gościnnych, kempingów, domków blisko morza. Jeśli macie planach spróbować windsurfingu czy tez kitesurfingu to gorąco polecam ten rejon. Zatoka Pucka wraz z zapleczem które znajduje się na półwyspie helskim to idealna propozycja na aktywne lato.

Karpacz apartamenty, kazimierz dolny noclegi kwatery prywatne, Mikołajki tanie noclegi, Nowa Słupia noclegi, Dzianisz pokoje gościnne

Możliwość komentowania jest wyłączona.