Wczasy we Władysławowie

Władysławowo  to miasto, które jest jednym  z  najchętniej  i najczęściej odwiedzanych nadmorskich miejscowości wczasowisk na Wybrzeżu.
Występuje tu klimat morski o leczniczych właściwościach, czysta
woda i powietrze nasycone intensywnym zapachem jodu.
Władysławowo należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, są tu piękne
tereny gdzie można spotkać unikatowe gatunki roślin (np. Wąwóz
Chłapowski).
Władysławowo noclegi tanio to przepiękna turystyczna miejscowość, położona tuż przy nasadzie Półwyspu Helskiego. Władysławowo ma dostęp do otwartego morza
jak i do ciepłych wód Zatoki Puckiej. Do gminy Władysławowo należą
miejscowości: Karwia, Ostrowo, Jastrzębia Góra, Rozewie, Chłapowo,
Władysławowo oraz Chałupy.
W okresie letnim noclegi Władysławowo przeżywa prawdziwą nawałnice urlopowiczów

Władysławowo noclegi z bezpośrednim widokiem na morze na ostatnim, z pięknym  widokiem na morze. Z przeszklonego tarasu rozpościera się urzekający widok na błękit naszego Bałtyku. Noclegi w pensjonatach, willach, pokojach gościnnych, apartamentach usytuowany jest w pierwszej linii od morza  przy szerokiej plaży Władysławowa.  Apartamenty Władysławowo  umiejscowiony jest w ten sposób, że przez cały dzień na tarasie jest słońce.

.
Na terenie miasta Władysławowo    znajdują się pewne
zabytkowe obiekty, które opowiadają jego historię. Niektóre z nich
objęte są ochroną prawną, co świadczy z pewnością o ich dużej wartości
dla całego miasta i jego mieszkańców. Do takich zabytków należy między
innymi kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,
którego budowa przypada na przełom lat 30 i 40 XX wieku, Latarnia Morska
Rozewie, którą wzniesiono w XVII wieku a 3 stulecia później dokonana jej
przebudowy, czy też na przykład pewien wybudowany w pierwszej połowie XX
wieku dom, który był własnością generała Hallera. Inne zabytki, które są
tu szczególnie ważne z tego względu, iż wiążą się z
historią Władysławowa, to na przykład słynny Dom Rybaka.
Historia Władysławowa sięga wczesnego średniowiecza. Już w
dokumentach z 1284 r. odnotowana jest miejscowość rybacka mieszcząca się
na terenie dzisiejszego Władysławowa o nazwie Wielka Wieś (wówczas
jeszcze pod nazwą Velavues). W języku polskim nazwa Wielka Wieś została
zanotowana po raz pierwszy w 1598 r. Nazwa „Władysławowo” pochodzi od
imienia króla Władysława IV .
Będąc w miejscowości Władysławowo  warto również zobaczyć: Aleje Gwiazd
Sportu, na której znajdują się chodnikowe gwiazdy z wypisanymi imionami
i nazwiskami słynnych sportowców polskich i dwóch zagranicznych. Aleja
rozciąga się od ulicy Księdza Merkleina aż do zejścia nad morze.
Władysławowo to raj dla sportowców, którzy przygotowują się w
Cetniewskim Ośrodku Sportu do zawodów

Noclegi we Władysławowie – to idealne miejsce na wypoczynek.

Władysławowo tanie noclegi znajduje się w cichej i spokojnej części Władysławowa, kilka minut od plaży.

Władysławowo noclegi blisko morza położone nad samym Bałtykiem  się w cichej i spokojnej części Władysławowa. Do plaży spacerkiem 10 minut. Obok pensjonatu mieści się stołówka.

Władysławowo pokoje 1-, 2-, 3- oraz 4-osobowe oraz pokój z osobnym wejściem i tarasem. Wszystkie pokoje z łazienkami, wyposażone w TV, czajnik, szklanki, naczynia, sprzęt plażowy.

Noclegi blisko morza Władysławowo, w odległości kilku metrów położone są  minut spacerkiem do plaży. Władysławowo oferuje  komfortowe i kameralne warunki wypoczynku. 

Władysławowo Domy wczasowowe to wymarzone miejsce dla osób poszukujących wypoczynku w ciszy, spokoju i komfortowych warunkach. Znajdziemy tutaj wysoką jakość oferowanych usług, kaszubską gościnność oraz ciepłą i przytulną atmosferę.

Władysławowo to czysta, szeroka plaża w to idealne miejsce dla całej rodziny, grup zorganizowanych.

 

Jedno z najpiękniejszych jezior na świecie

Jezioro polodowcowe Perito Moreno w Santa Cruz jest jedną z największych atrakcji turystycznych południowej Patagonii. Rozmiary jeziora są naprawdę imponujące – ma prawie 5 km szerokości, 30 km długości, a jego wysokość miejscami sięga aż 70 m n.p.m. Niezwykłe kolory wody – przezroczyste, jasnobłękitne i białe zawdzięczamy masom lodu i słońca odbijającym się na powierzchni jeziora. Warto wspomnieć, że miejsce to jest trzecią, pod względem wielkości, rezerwą wody pitnej na świecie. Jeśli jednak komuś nie wystarczy tylko podziwianie, może wybrać się na zorganizowany trekking po lodowcu.

„Magiczne Podlasie” Wiktora Wołkowa w Supraślu

„Magiczne Podlasie” Wiktora Wołkowa w Supraślu

Białostocki Ośrodek Kultury i Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu zapraszają na plenerową wystawę fotograficzną Wiktora Wołkowa „Magiczne Podlasie”.

Zaprezentowane zdjęcia wielkoformatowe , które są częścią wystawy powstałej w 2010 roku w ramach Dni Miasta Białegostoku.

Wiktor Wołkow (1942-2012) należał do najwybitniejszych polskich artystów fotografików  Szczególnie upodobał sobie Podlasie, gdzie mieszkał i tworzył. Wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, był autorem ponad 100 wystaw, a także albumów, z których najbardziej znane to m.in.: Wołkow, Rok 1963, Kraina zielona, Podlasie, Supraśl, Puszcza, Biebrza, Krzyż, Słońce, Narew, Bocian, Lot, Moje łowy i Siano. Przyrodnicze zdjęcia Wiktora Wołkowa to bezsprzecznie jedn

Biały Dunajec

Stoki w Białym Dunajcu przeznaczone są dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.  panują dobre warunki do organizowania wycieczek, zarówno pieszych, jak i rowerowych.

Biały Dunajec noclegi oferuje również kuligi to zimowa forma wypoczynku. Atrakcją Białego Dunajca są tatrzańskie szczyty, idealne do uprawiania sportów zimowych,
Biały Dunajec składa się z następujących ulic: Jana Pawła II, Krajowe, Gliczarowska, Za Torem, Kościuszki, Witosa, Miłośników Podhala, gen. Galicy, noclegi Biały Dunajec j. Malownicze i piękne ukształtowanie terenu,\długi okres zalegania pokrywy śnieżnej, wspaniałe widoki na Tatry, Gorce, Beskidy oraz kotlinę Orawsko-Nowotarską Biały Dunajec tanie noclegi to niezwykle atrakcyjne miejsce turystyczno-wypoczynkowe  Najniżej położona, natomiast wierchowe części Białego Dunajca to: Tatary, Dańkowe, Gile i Stołowe.  Biały Dunajec noclegi z wyżywieniem to baza noclegowa z regionalnym wyżywieniem, Przez Dunajec, znajduje się kilka dobrych lokali gastronomicznych.  przepływa rzeka o tej samej nazwie, można wyruszyć w góry wspaniałymi widokowo szlakami. W centrum Białego Dunajca blisko kościoła są dwie karczmy regionalne
Biały Dunajec noclegi przyciąga turystów atrakcyjnym położeniem, świeżym górskim powietrzem. W pobliskich Szaflarach, a dokładniej w Bańskiej Niżnej znajduje się kompleks basenów termalnych zwanych Termą szaflarską.