Jedno z najpiękniejszych jezior na świecie

Jezioro polodowcowe Perito Moreno w Santa Cruz jest jedną z największych atrakcji turystycznych południowej Patagonii. Rozmiary jeziora są naprawdę imponujące – ma prawie 5 km szerokości, 30 km długości, a jego wysokość miejscami sięga aż 70 m n.p.m. Niezwykłe kolory wody – przezroczyste, jasnobłękitne i białe zawdzięczamy masom lodu i słońca odbijającym się na powierzchni jeziora. Warto wspomnieć, że miejsce to jest trzecią, pod względem wielkości, rezerwą wody pitnej na świecie. Jeśli jednak komuś nie wystarczy tylko podziwianie, może wybrać się na zorganizowany trekking po lodowcu.

„Magiczne Podlasie” Wiktora Wołkowa w Supraślu

„Magiczne Podlasie” Wiktora Wołkowa w Supraślu

Białostocki Ośrodek Kultury i Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu zapraszają na plenerową wystawę fotograficzną Wiktora Wołkowa „Magiczne Podlasie”.

Zaprezentowane zdjęcia wielkoformatowe , które są częścią wystawy powstałej w 2010 roku w ramach Dni Miasta Białegostoku.

Wiktor Wołkow (1942-2012) należał do najwybitniejszych polskich artystów fotografików  Szczególnie upodobał sobie Podlasie, gdzie mieszkał i tworzył. Wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, był autorem ponad 100 wystaw, a także albumów, z których najbardziej znane to m.in.: Wołkow, Rok 1963, Kraina zielona, Podlasie, Supraśl, Puszcza, Biebrza, Krzyż, Słońce, Narew, Bocian, Lot, Moje łowy i Siano. Przyrodnicze zdjęcia Wiktora Wołkowa to bezsprzecznie jedn

Biały Dunajec

Stoki w Białym Dunajcu przeznaczone są dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.  panują dobre warunki do organizowania wycieczek, zarówno pieszych, jak i rowerowych.

Biały Dunajec noclegi oferuje również kuligi to zimowa forma wypoczynku. Atrakcją Białego Dunajca są tatrzańskie szczyty, idealne do uprawiania sportów zimowych,
Biały Dunajec składa się z następujących ulic: Jana Pawła II, Krajowe, Gliczarowska, Za Torem, Kościuszki, Witosa, Miłośników Podhala, gen. Galicy, noclegi Biały Dunajec j. Malownicze i piękne ukształtowanie terenu,\długi okres zalegania pokrywy śnieżnej, wspaniałe widoki na Tatry, Gorce, Beskidy oraz kotlinę Orawsko-Nowotarską Biały Dunajec tanie noclegi to niezwykle atrakcyjne miejsce turystyczno-wypoczynkowe  Najniżej położona, natomiast wierchowe części Białego Dunajca to: Tatary, Dańkowe, Gile i Stołowe.  Biały Dunajec noclegi z wyżywieniem to baza noclegowa z regionalnym wyżywieniem, Przez Dunajec, znajduje się kilka dobrych lokali gastronomicznych.  przepływa rzeka o tej samej nazwie, można wyruszyć w góry wspaniałymi widokowo szlakami. W centrum Białego Dunajca blisko kościoła są dwie karczmy regionalne
Biały Dunajec noclegi przyciąga turystów atrakcyjnym położeniem, świeżym górskim powietrzem. W pobliskich Szaflarach, a dokładniej w Bańskiej Niżnej znajduje się kompleks basenów termalnych zwanych Termą szaflarską.

Wypoczynek w Bańskiej Wyżnej

Wieś Bańska Wyżna pokoje gościnne powstała w XVI w.
Na terenie Bańskiej znajdują się dwa szlaki spacerowe. Jeden prowadzi na wzgórze zwane Rainsberg. W 1914 roku w 500 rocznicę bitwy pod Grunwaldem miejscowi górale wykonali potężny kilku metrowy krzyż . W tym samym roku został on poświęcony i postawiony na samym szczycie.

Drugi szlak prowadzi do przysiółka zwanego Chadówka. Znajdują się tam dwa zabytkowe krzyże i dwie figury kamienne z końca XIX w.. Wykonawcą był Piotr Kułach, brat słynnego podhalańskiego rzeźbiarza ołtarzy kościelnych- Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka.

Bańska Wyżna noclegi zaprasza!