Pokoje Gościnne U CZYSZCZONIÓW – Kościelisko

Zapraszamy do spędzania wolnych dni w Pokojach Gościnnych „U Czyszczoniów”

Dom położony w zacisznym miejscu w otoczeniu zieleni.

Obiekt oferuje pokoje 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, TV.

Ogólnie dostępny aneks kuchenny. Parking na terenie posesji.

Kościelisko leży w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim.
Miejscowość położona jest u stóp Pasma Gubałowskiego, na zboczach wzgórz do niego należących na terenie Rowu Kościeliskiego.Z

Na terenie miejscowości Kościelisko znajduje się wiele zabytków architektury ludowej – głównie są to wiekowe góralskie chaty. Kościelisko to miejsce, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością – obok zabytkowych budynków, z roku na rok powstają tu nowoczesne apartamentowce.

Jedną z perełek kościeliskiej architektury ludowej jest zabytkowy, drewniany Kościół pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza wybudowany w 1914 roku. Witraże znajdujące się we wnętrzu kościoła zaprojektował bratanek Jana Matejki – Stefan Matejko.

Innym ciekawym obiektem w Kościelisku jest Dom Ludowy Związku Podhalan w którym mieści się również Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku. Są w nim organizowane różne imprezy kulturalne oraz występy zespołów ludowych.

Szlak w Dolinie Kościeliskiej

Szlak prowadzący do tej najpopularniejszej z tatrzańskich dolin rozpoczyna się w Kirach – 927 m n.p.m. (będących częścią Kościeliska), aby tu dojechać na rondzie Dmowskiego w Zakopanem należy kierować się drugim zjazdem w kierunku Kościeliska, po około 10km dojadą Państwo do wlotu doliny przy którym umiejscowione są liczne płatne parkingi, oraz góralskie karczmy – nie da się nie zauważyć. Alternatywny sposób – do doliny często jeżdżą busy miejskiej komunikacji np. z przystanku umiejscowionego przy przejściu podziemnym między Krupówkami, a placem handlowym pod Gubałówką. Koszt biletu to około 3zł. Po samej dolinie poruszać wolno się wyłącznie pieszo, lub konnymi dorożkami i saniami (w zależności od pory roku).
W sezonie letnim w dolinie, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie spotkamy w dolinie tłumu turystów, lepiej sytuacja wygląda zimą, kiedy odwiedzających jest dużo mniej, a Dolina Kościeliska wygląda równie pięknie. Kościelisko kwatery przygotowały bardzo atrakcyjne oferty dla turystów odwiedzających te okolice.

Kościeliska to druga pod względem długości dolina polskich Tatr, ustępuje jedynie położonej niedaleko Dolinie Chochołowskiej. Z ciekawostek geograficznych dodać należy również że jej powierzchnia to 35 km2, a jej najwyższym punktem jest Błyszcz – 2159 m n.p.m. Do jej licznych bocznych rozgałęzień należą Dolina Miętusowa, Dolina Tomanowa, Dolina Pyszna oraz m.in. Wąwóz Kraków. To jedno z nielicznych gdzie w Tatrach prowadzony jest tzw.wypas kulturowy owiec – dzieje się tak dlatego, że istnienie stworzonych przez człowieka hali i polan uzależnione jest od prowadzenie na ich terenie wypasu owiec,a jego zaprzestanie powoduje zubożenie rożnorodności biologicznej na tym terenie. Rośliny takie jak szafran spiski – znany szerzej jako Krokus, rosną wyłącznie na koszonej lub wypasanej trawie.

Dolina Kościeliska ma kształt długiego wąwozu skalnego, ktorego ściany w trzech miejscach zbliżając się do siebie, tworzą tzw.bramy – Niżną (Brama Kantaka), Pośrednią (Brama Kraszewskiego) oraz Wyżnia (Brama Raptawicka). Hala Ornak Szlak do Hali Ornak wieńczącej dolinę Kościeliską liczy sobie 9 km, a dojście do Górskiego Schroniska Ornak powinno zająć około 1,5 h.

Wczasy w Kościelisku

Kościelisko noclegi oferuje miejsca noclegowe w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych.
Zgodnie z Państwa potrzebami dwa standardy pokoi:
– wysoki – nowe łazienki w pokojach i TV
– turystyczny – pokoje z wspólnymi łazienkami

Część pokoi posiada własne łazienki, a druga część ( ta turystyczna ) korzysta z łazienek na korytarzach.
Woda bieżąca ciepła i zimna całą dobę.
Każdy pokój ma telewizor i czajnik.
Gościom udostępniony aneks kuchenny.
Dom posiada kartę kwalifikacyjną na obozy i kolonie.

Z okien roztacza się widok na Giewont i Czerwone Wierchy.
Można stąd wyruszyć na piesze wycieczki do doliny Małej Łąki, Strążyskiej, Kościeliskiej, Chochołowkiej, na Butorowy Wierch czy Gubałówkę.

Kościelisko-Wynajem Pokoi

Kościelisko noclegi to idealne miejsce, gdzie spędzić urlop z dala od miejskiego hałasu, gdzie jedynym budzikiem będą śpiewy ptaków,  zapraszamy na wypoczynek do obiektu

Noclegi Kościelisko oferuje swoim turystom komfortowe noclegi w pensjonatach, willach, apartamentach, pokojach gościnnych leżącą w pięknym zakątku gór w miejscowości Kościelisko obok Zakopanego.
Tanie noclegi znajdują się w bardzo spokojnym oraz atrakcyjnym miejscu. Noclegi oddalone od głównej drogi, co daje spokój i idealne wręcz warunki na odpoczynek.
Urokliwa okolica i rozciągająca się przepiękna panorama Tatr są to atuty tego zakątku co pozwoli poczuć bliskość przyrody.

Kościelisko  oferuje wiele miejsc noclegowych

 •  z łazienkami
 •  TV,
 •  WIFI,
 • czajnik bezprzewodowy
 • Duża ogólnodostępna lodówka na korytarzu
 • Altanę wraz z grillem,
 • Duży ogród
 • parking.

Zimą zapraszamy wszystkich lubiących białe szaleństwo. Dobrze przygotowane pobliskie stoki z wyciągami  i baza gastronomiczna, gwarantują wspaniałą zabawę.

Pensjonaty to idealne miejsce na wypoczynek, relaks i oderwanie się od miejskiej rzeczywistości, a pobyt gościom uprzyjemniają przytulne wnętrza, miła atmosfera i fachowa obsługa.

W Zimie bliskość  wyciągów narciarskich, pozwala cieszyć się białym szaleństwem
WITÓW-SKI
Polana Szymoszkowa
Gubałówka
„Ośle łączki” dla początkujących narciarzy

Noclegi w Kościelisku stanowią idealną bazę wypadową w Tatry Zachodnie, a także na Słowację

Dol. Kościeliska
Dol. Chochołowska
Kasprowy Wierch
Droga pod Reglami
Przejście graniczne ze Słowacją

Ponadto

 • sklepy spożywcze,
 • restauracje,
 • rozwinięta komunikacja,
 • liczne szlaki spacerowe,
 • lasy,
 • bory i górskie potoki.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE do KOŚCIELISKA