Kołobrzeg

Kołobrzeg to popularna i chętnie odwiedzana przez turystów miejscowość w województwie zachodniopomorskim. Jest położony na pograniczu Pobrzeża Szczecińskiego i Koszalińskiego u ujścia Parsęty.

To bardzo dobra baza urlopowa nad Morze Bałtyckie i świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Miejscowość powstała w IX wieku, co czyni ją jedną z najstarszych osad na Pomorzu Zachodnim i rozwijała się dzięki pobliskiej kopalni soli.

W Kołobrzegu w XIX wieku utworzono dom zdrojowy i zakład kąpieli solankowych. W 1967 roku miasto uzyskało tytuł uzdrowiska. Znajdują się tu źródła wody mineralnej, solanki i borowiny, a kuracjusze leczą się m.in. z chorób stawów i układu krążenia.

Miasto posiada wiele atrakcji dla turystów. Miłośnicy zabytków powinni zwiedzić bastiony Magdeburg i Pommern oraz Akademię Rycerską, natomiast spragnieni wrażeń mają do dyspozycji szlaki turystyczne, kąpieliska, korty tenisowe i aquapark.

Darłówko

Darłówko to jeden z najbardziej uwielbianych przez wczasowiczów zakątków Morza Bałtyckiego. Jest fenomenalnie położony u ujścia Wieprzy na Wybrzeżu Słowińskim na terenie Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego.

Darłówko to dzielnica miasta Darłowo, które składa się z części wschodniej i zachodniej. Znajduje się tu wiele obiektów turystycznych dzięki czemu bez problemu znajdziemy zakwaterowanie dopasowane do naszych potrzeb.

Przy wejściu do portu znajduje się latarnia morska o wysokości 22 m. Stanowi ona świetny punkt widokowy na miasto oraz otoczoną przez falochrony w kształcie zbliżonym do kamiennych wysp plaży w Darłówku Wschodnim.

Prawdziwą atrakcją dla miłośników historii, zwłaszcza dotyczącej II wojny światowej są bunkry poniemieckie. Do zwiedzanie udostępnione są działobitnie, schrony i obiekty naziemne. Będąc nad morzem warto również spróbować tutejszej kuchni.

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra należy do najbardziej znanych wsi letniskowych nad Morzem Bałtyckim. Jest położona na Pobrzeżu Gdańskim, 8 km od Władysławowa., a niezabudowany obszar jej nadbrzeża jest włączony do specjalnego obszaru ochrony siedlisk Kaszubskie Klify.

Miejscowość dysponuje piękną plażą, wyrzeźbionym przez fale wysokim klifem i kilkoma kąpieliskami morskimi ze zróżnicowaną linią brzegową. Jest to także genialna baza wypadowa do takich nadmorskich kurortów jak Władysławowo, Rozewie, Karwia czy Chłapowo.

Rodzinom polecamy wybrać się do Ocean Parku i Wesołego Miasteczka. Park rozrywki z makietami rzeczywistych rozmiarów i prawdziwymi rekinami umożliwi poznanie gatunków zwierząt morskich i przeżycie prawdziwej przygody. Natomiast najważniejszą atrakcją Sowińskiego Lunaparku jest największa kolejka górska w Polsce.

W pobliskim Władysławowie znajduje się Aleja Gwiazd Sportu. Mosiężne tablice upamiętniającą sylwetki najwspanialszych polskich sportowców. Na promenadzie sław znaleźli się m.in. Artur Boruc, Kazimierz Górski i Apoloniusz Tajner.

Władysławowo

Władysławowo to popularne miasto wypoczynkowe w województwie pomorskim. Leży na Pobrzeżu Gdańskim, 8 km od Jastrzębiej Góry. Kurort przyciąga turystów wieloma atrakcjami: świetną lokalizacją, infrastrukturą noclegowo-gastronomiczną, doskonale zagospodarowanymi plażami i miejscami rekreacji, a także zabytkami.

We Władysławowie przejdziemy się Aleją Gwiazd Sportu. Upamiętnione tu zostały największe polskie i zagraniczne gwiazdy. Dane nam będzie zobaczyć mosiężną podobiznę m.in. Roberta Korzeniowskiego, Ireny Szewińskiej i Kazimierza Deyny.

W Ocean Parku zobaczymy makiety zwierząt morskich, takich jak rekiny, orki i wieloryby, ale nie tylko. Olbrzymia powierzchnia parku pozwala nam zobaczyć także wodospad, wioskę rybacką plażę, a nawet ognisko.

Nadmorska lokalizacja Władysławowa zapewnia możliwość uprawiania sportów wodnych. Windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo czy nurkowanie to tylko niektóre z możliwości. Poszukujący bardziej spokojnych sposobów cieszenia się morzem mogą wybrać się w rejs po Morzu Bałtyckim czy na połów dorsza.