Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra należy do najbardziej znanych wsi letniskowych nad Morzem Bałtyckim. Jest położona na Pobrzeżu Gdańskim, 8 km od Władysławowa., a niezabudowany obszar jej nadbrzeża jest włączony do specjalnego obszaru ochrony siedlisk Kaszubskie Klify.

Miejscowość dysponuje piękną plażą, wyrzeźbionym przez fale wysokim klifem i kilkoma kąpieliskami morskimi ze zróżnicowaną linią brzegową. Jest to także genialna baza wypadowa do takich nadmorskich kurortów jak Władysławowo, Rozewie, Karwia czy Chłapowo.

Rodzinom polecamy wybrać się do Ocean Parku i Wesołego Miasteczka. Park rozrywki z makietami rzeczywistych rozmiarów i prawdziwymi rekinami umożliwi poznanie gatunków zwierząt morskich i przeżycie prawdziwej przygody. Natomiast najważniejszą atrakcją Sowińskiego Lunaparku jest największa kolejka górska w Polsce.

W pobliskim Władysławowie znajduje się Aleja Gwiazd Sportu. Mosiężne tablice upamiętniającą sylwetki najwspanialszych polskich sportowców. Na promenadzie sław znaleźli się m.in. Artur Boruc, Kazimierz Górski i Apoloniusz Tajner.

Władysławowo

Władysławowo to popularne miasto wypoczynkowe w województwie pomorskim. Leży na Pobrzeżu Gdańskim, 8 km od Jastrzębiej Góry. Kurort przyciąga turystów wieloma atrakcjami: świetną lokalizacją, infrastrukturą noclegowo-gastronomiczną, doskonale zagospodarowanymi plażami i miejscami rekreacji, a także zabytkami.

We Władysławowie przejdziemy się Aleją Gwiazd Sportu. Upamiętnione tu zostały największe polskie i zagraniczne gwiazdy. Dane nam będzie zobaczyć mosiężną podobiznę m.in. Roberta Korzeniowskiego, Ireny Szewińskiej i Kazimierza Deyny.

W Ocean Parku zobaczymy makiety zwierząt morskich, takich jak rekiny, orki i wieloryby, ale nie tylko. Olbrzymia powierzchnia parku pozwala nam zobaczyć także wodospad, wioskę rybacką plażę, a nawet ognisko.

Nadmorska lokalizacja Władysławowa zapewnia możliwość uprawiania sportów wodnych. Windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo czy nurkowanie to tylko niektóre z możliwości. Poszukujący bardziej spokojnych sposobów cieszenia się morzem mogą wybrać się w rejs po Morzu Bałtyckim czy na połów dorsza.