Atrakcje Wisły

Wisła to miasto położone w województwie śląskim, powiecie cieszyńskim w Beskidzie Śląskim. Wisła – najdłuższa rzeka Polski ma swoje źródło w granicach administracyjnych miasta o tej samej nazwie. Jedno z częściej odwiedzanych polskich miast, zarówno zimą jak i latem, pełne jest różnorodnych atrakcji dla młodszych i dorosłych.

Na spacer warto wybrać się do Doliny Białej Wisełki, Równolegle ze ścieżką towarzyszyć w podróży będzie płynąca Biała Wisełka z niewielkimi kaskadami. Na końcu doliny będzie można zobaczyć Kaskady Rodła mierzące 5 metrów wysokości, szlak dalej prowadził będzie na Baranią Górę (najwyższy szczyt Wisły) również wartą zdobycia, ze względu na piękne krajobrazy z niej widoczne. Na miejscu stoi dodatkowo wieża mierząca 15 metrów, z niej zaś ma się widok na panoramę gór i ich szczytów znajdujących się w Polsce, Słowacji oraz Czech.

Jezioro Czarniańskie w Wiśle Czarnem to kolejne bardzo klimatycznie miejsce warte zobaczenia. Znajduje się tam zapora, warto wybrać się na spacer i zrelaksować się w otoczeniu wody. Przed samym jeziorem znajduje się wysoki na 8 metrów wodospad, tworzący malowniczy widok, nazywany Wiślańską Niagarą.

Popularnym szczytem zarówno latem jak i zimą, jest Stożek Wielki w Paśmie Czartorii na granicy Polski oraz Czech. Na szczyt prowadzą 2 szlaki, znajduje się tutaj również ośrodek narciarski z wyciągiem. jego wysokość nie jest duża ale wydaje się większa przez kształt, który został zawarty w jego nazwie.

Popularną, dość łatwą i zapewniającą przepiękne widoki jest trasa z Przełęczy Szarcula na Sterówkę, gdzie znajduje się kościółek oraz bacówka.

Pełen turystów jest również deptak i rynek w Wiśle. Miejsca te są wypełnione góralskimi miejscówkami oraz straganami. Na Rynku znajduje się fontanna i Dom Zdrojowy.

Inne atrakcje Wisły:
Zameczek Prezydenta RP i Zamek Górny
Ławeczka na Krzakoskiej Skale
Amfiteatr i Park Kopczyńskiego
Szlak Niedźwiadka
Centrum Edukacji Ekologicznej
Myśliwski Zameczek Habsburgów
Muzeum Beskidzkie
Chata Kocyana
Skolnity Ski&Bike
Ośrodek Narciarski Stożek
Stacja Narciarska Soszów
Stacja Narciarska Cieńków
Stacja Narciarska Nowa Osada

Wisła

Jesień to idealna pora na górskie wędrówki. Polecamy noclegi w Wiśle Beskid Śląski to bardzo popularny kierunek turystyczny na mapie Polski. Coraz więcej turystów odwiedza tą część naszego kraju, wielu turystów wybiera Wisłę.

To miasto leżące u stóp Baraniej Góry, z zachodu otoczona jest pasmem Czantorii, Stożka i Przełęczą Kubalonki, a od wschodu Równicą, Trzema Kopcami Wiślańskimi i Przełęczą Salmopolską. Dzięki naszemu mistrzowi olimpijskiemu Adamowi Małyszowi Wisła zyskała znaczną popularność. Turyści przyjeżdżają z całej Polski aby zobaczyć skocznię oraz Aleje Gwiazd Sportu. Latem można skorzystać z otwartego basenu kąpielowego, krytych basenów, kortów tenisowych i boisk sportowych.

Miłośnicy białego szaleństwa znajdą tu także trasy do uprawiania narciarstwa śladowego, biegowego oraz aż siedem skoczni narciarskich. Wisła pensjonaty Ciekawym miejsce na spędzenie wolnego czasu jest wycieczka ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą, zobaczyć malownicze wodospady Białej Wisełki – Kaskady Rodła w niezwykle pięknej Dolinie Białej Wisełki i cieszyć się czystym powietrzem. Wisła noclegi znana jest także pod nazwą Perła Beskidu Śląskiego. Miejscowość jest otwarta na turystów i z roku na rok przybywa tu atrakcji i to nie tylko tych zimowych, ale także letnich. W centrum miasta czeka pełen turystów deptak i Rynek z kramami z rękodziełem, fontanną i Domem Zdrojowym. Skorzystaj z oferty noclegowej, która jest bardzo dobrze przygotowana i odwiedź Wisłę jak najszybciej!

Wisła

Noclegi w Wiśle

Wisła o charakterze turystycznym położona w Beskidzie Śląskim, na terenie „Śląska Cieszyńskiego”, w rozgałęzionej dolinie rzeki Wisły, obejmuje obszar źródliskowy rzeki Wisły. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka.

Najwyższe wzniesienia  w Wiśle to :
Barania Góra (1220 m.n.p.m.),
Stożek (978mnpm).

w Wiśle 75% stanowią las, należące do Nadleśnictwa Wisła wchodzą w skład Promocyjnego Kompleksu Leśnego.  Najpiękniejsze okazy starodrzewu znajdują się w Baraniogórskim Rezerwacie Przyrody im. Karola Buzka. Potoki Czarna i Biała Wisełka oraz Malinka objęte są rezerwatem pstrąga potokowego.

Specyficzną cechą jest wielowyznaniowość. Dominuje wyznanie protestanckie (Kościół Ewangelicko-Augsburski, 50%), katolicy (30%), resztę stanowią mniej popularne konfesje, m.in. Świadkowie Jehowy, Baptyści, Zielonoświątkowcy, Adwentyści Dnia Siódmego, Ruch Stanowczych Chrześcijan.

Noclegi Wisła to urokliwa miejscowość turystyczna w Beskidzie Śląskim, jest doskonałą bazą wypadową w góry oraz na narty. W centrum miasteczka stoją dwie skocznie, jest kilka nartostrad oświetlonych
Latem warto wybrać się w góry jednym z wielu szlaków turystycznych, popływać w basenie. Wiśle noclegi z wyżywieniem oferuje pyszne jedzenie i urokliwe knajpki oraz wiele atrakcji nie sposób się tutaj  nudzić.  Wisła jest najlepszym miejscem na spędzenie urlopu, zarówno zimowego, jak i letniego.

Wisła posiada  wiele tras dla turystów pieszych i rowerzystów górskich o różnej skali trudności. W zimie piękne trasy dla narciarstwa śladowego, ponad dwadzieścia  wyciągów narciarskich, 3 skocznie narciarskie. Latem – otwarty basen kąpielowy, liczne korty tenisowe, boiska sportowe.

Wisła noclegi umiejscowione w malowniczo położonej miejscowości górskiej. W pobliżu pensjonatów, domków, pokoi gościnnych, kwater, apartamentów  przepływa rzeka Wisła, nad brzegiem której można miło spędzić letnie wieczory. Wisła noclegi blisko wyciągu dla miłośników „białego szaleństwa” oferuj stoki narciarskie, który umili Państwu zimowy wypoczynek.

Wisła

Wisła to perła Beskidu Śląskiego  w malowniczo rozgałęzionej dolinie rzeki Wisły w pobliżu źródeł rzeki Wisły.

Wisła powstała około szesnastego wieku jako osada pasterska.Wisła  była wsią feudalną związaną z Cieszynem.

Z polecenia księżnej Elżbiety Lukrecji Cieszyńskiej, w 1643 r. nowa wieś została wpisana do urbarza Księstwa Cieszyńskiego. Księga gruntowa Wisły z 1644 r. zawiera informację o zamknięciu drewnianego kościoła ewangelickiego, co świadczyć może o tym, że od  początku Wisła była wsią protestancką.

W siedemnastym wieku szybko wzrastała liczba mieszkańców

Cesarz Józef II w 1783 r. nadał równe prawa religijne protestantom, co w późniejszym okresie pozwoliło im na postawienie kościoła.

Dziewiętnasty wiek to stopniowy rozwój Wisły – wzniesiono nowy budynek szkolny, wybudowano drogę łączącą Wisłę z Ustroniem . W 1838 r. oddano do użytku murowany kościół ewangelicki.

W 1962 r. Wisła noclegi otrzymała prawa miejskie. W tym czasie wybudowano trzy zespoły wypoczynkowe i kilkadziesiąt domów wczasowych, przekształciła się w największy ośrodek wczasowo-turystyczny w Beskidzie Śląskim.

Wisła noclegi można znaleźć liczne domy wczasowe, pensjonatami, hotele, dziecięcym sanatorium rehabilitacyjnym,Wisła kwatery.

Jest tu wiele szlaków turystycznych i narciarskich.

W sezonie zimowym można skorzystać z wyciągów narciarskich

Latem można pozwiedzać okoliczne, piękne malownicze góry.