55 Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy „Pomorskie 2014”

Ta wyjątkowa impreza piesza odbywa się po raz 55 na terenie kraju. Pierwszy Rajd odbył się w 1960 roku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Na terenie woj. Pomorskiego impreza odbyła się w roku 1966 oraz 1998 roku. W tym roku mamy przyjemność jej organizacji na terenie woj. Pomorskiego po raz trzeci. Jest to główna impreza turystyki pieszej organizowana przez PTTK. Puck noclegi zaprasza.

Patronat nad tegoroczną edycją objął Marszałek Województwa Pomorskiego. Impreza ma na celu ukazanie piękna województwa pomorskiego. W tym celu przygotowane są trzy trasy rajdowe. Każda z nich ukazuje piękno innego regionu. Na koniec wszystkie trasy spotykają się na mecie w Lęborku. Łącznie w tegorocznej imprezie uczestniczyć będzie 250 uczestników z całej Polski. To przewodnicy, grupy młodzieżowe oraz także turyści którzy lubią wędrować pieszo.

Trasa nr 3 ma na celu ukazanie piękna północnych Kaszub. Rozpoczyna się w Gdyni i przez między innymi Wejherowo, Puck, Chałupy, Jastrzębią Górę, Dębki, Choczewo kieruje się do Lęborka. Jeden z noclegów odbędzie się na terenie Miasta Pucka gdzie uczestnicy dotrą 09 lipca 2014 roku. Nocleg przewidziany jest na tzw. ,,Zielonej Plaży”. Kierownikiem Trasy jest Elżbieta Rabenda. Uczestnicy przez dwa tygodnie wędrówki przejdą około 250 km pieszo, oraz zwiedzą wiele ciekawych miejsc, miejscowości oraz osobliwości przyrody.