Agroturystyka DOM z BALI

Karpacz   górski ośrodek turystyczny, z 5 tysiącami stałych mieszkańców. Miasto dysponuje 13 tysiącami miejsc noclegowych od luksusowych hoteli do prostych warunków za przystępną cene.

Miasto posiada prawa miejskie od 1960 roku, a powstalo z miejszych miejscowosci. Centrum zaś stanowi ulica Konstytucji 3 Maja, która jest przyjemnym deptakiem pod stokiem Kolorowa.

Jedną z najwiekszych atrakcji Karpacza jest z pewnością Śnieżka. Jest to najwieksza góra Śląska i Czech. Nie tylko przyciąga turystów, ale jest też symbolem nie tylko miasta, ale całego regionu.

Niewątpliwie w Karpaczu góry są bardzo ważne. Co roku w lipcu obchodzone są Urodziny Ducha Gór, a w ramach tego urządzany jest Festiwal Ducha Gór.

W roku 2013 zaczęto świętowanie Urodzin Ducha w Karpaczu a składają się na nie wystawy, konkursy, zabawy z nagrodami, koncerty, pokazy, Parada Ducha Gór oraz prezentacje legend o Jubilacie. Wszystkie prezenty Duch Gór przekazuje się na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Świętuje się też kuchnie! Festiwal Smaków zciąga do siebie wiele turystów, ale też szefów kuchni i miłośników regionalnych smaków. Odbywają się konkursy na najlepszą kuchnię Liczyrzepy i na danie Liczyrzepy.Potrawy konkursowe ocenia jury. Odbywa się również Pojedynek Mistrzów, jest to konkurs szefów kuchni restauracji należących do Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska.

Nie wiadomo kiedy przyszedł na świat, ani ile dokładnie lat ma, ale ważne jest dla mieszkańców obchodzenie tego święta.

Skoro jest to ośrodek górski nie dziwnym jest, że goście najchętniej wybierają się do Karpacza pozjezdzac ze stoków. Narty są bardzo popularne, a główny kompleks narciarski znajduje się poniżej Kopy. Stoki mamy do wyboru do koloru, a więc na temat w camym centrum „Kolorowa” inne to na przykład „Relaks” w Wilczej Porębie, „Karpatka-Ski-Panorama” na Płóczkach i inne mniejsze stoki znajdujące się w róznych częsciach miasta.

Pod Orlinkiem znajduje się skocznia narciarska (K-85 m), gdzie mozemy cieszyc się Polskim rekordem Adama Małysza, a wynosi 94,5 m.

Sa też dwie trasy przystosowane do nart biegowych. Rozpoczynają się w Karpaczu Górnym, w rejonie Przełęczy pod Czołem (droga w stronę Sosnówki). Jedna z tras to 2,5-kilometrowa pętla, zaś druga to górna Droga Chomontowa, na której ślad urywa się wraz z dotarciem do zupełnie niedostrzegalnych w lesie granic administracyjnych Karpacza. Powrót to łagodny zjazd z pięknymi widokami na położone w dole Borowice i całą Kotlinę Jeleniogórską.

W lecie zaś możemy cieszyć się wieloma szlakami turystycznymi o różnych trudnościach.

Karpacz jest jednym z głównych węzłów szlaków turystycznych w Sudetach. Większość z nich znajduje się na Białym Jarze. Są to:

 • Główny Szlak Sudecki (czerwony): z grzbietu Karkonoszy i Równi pod Śnieżką schodzi przez Kocioł Łomniczki, przez Płóczki przechodzi się do Kaplicy św. Anny i Mysłakowic;
 • Szlak niebieski przez Kocioł Małego Stawu na Śnieżkę i w kierunku Przełęczy Okraj;
 • Szlak zielony z Okraju trawersujący Grzbiet Kowarski i południowy skraj Karpacza prowadzący dalej Drogą Bronka Czecha na grzbiet Karkonoszy;
 • Szlak żółty dawnym torem saneczkowym do Strzechy Akademickiej i kotła Białego Jaru;
 • Szlak czarny przez tenże Biały Jar na Równię pod Śnieżką.

Najbardziej znanym obiektem Karpacza Górnego jest drewniany kościół Wang.Historia budynku zaczyna się pod koniec XII wieku w norweskim Wang. W roku 1842 kościół został rozebrany i przewieziony w Karkonosze, gdzie nosi dumne miano najstarszego drewnianego obiektu sakralnego w Polsce od roku 1844 służy tutejszej parafii ewangelicko-augsburskiej.

Agroturystyka DOM z BALI

58-535 Miłków

Witamy w Agroturystyce DOM Z BALI!

Agroturystyka DOM Z BALI mieści się na granicy Miłkowa i Karpacza blisko granicy Karkonoskiego Parku Narodowego.  Oferujemy dwa w pełni wyposażone luksusowe apartamenty sześcio i ośmioosobowe. 

 • Apartamenty wyposażone są w aneksy kuchenne, 
 • SAT TV, 
 • WIFI, pościel i ręczniki.  
 • 1,4 ha teren agroturystyki jest zamknięty i oferuje duży plac zabaw,
 •  parking, 
 • palenisko na ognisko i gazowy grill.  
 • Podczas okresu wakacyjnego, rozłożona jest też trampolina i kosz do koszykówki.

Dla miłośników przyrody i pięknych widoków, szlaki zaczynają się 200m od nas. Dla fanów miasta, centrum Karpacza to tylko 30 minut na nogach.