Atrakcje turystyczne Szklarskiej Poręby

Wodospad Szklarki w Szklarskiej Porębie

Pięknie  zlokalizowany na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego  biegnącej przez piękny przełomowy odcinek potoku górskiego „ Szklarka” tzw. „Wąwóz Szklarki.” Nieopodal Szklarskiej Poręby

W środkowej części Wąwozu, na skalnym brzegu na wysokości 520 metrów  n.p.m. znajduje się piękny Wodospad Szklarki, spadający szybką kaskadą zwężającą się w dlnej części  i skręcającą spiralnie strumień wody Wodospad mierzy ok. 13 metrów wysokości.

Na lewym brzegu skalistego progu znajdują się niepowtarzalne okazałe marmity.

Pierwsze wzmianki o tym Wodospadzie Szklarki pochodzą ze średniowiecza i przez wszystkie wieki  był uwieczniany w wielu dzie lach artystycznych: w opisach, rycinach i obrazach, bowiem uważano to miejsce za szczególnie romantyczne. Do dziś  wielu młodzieńców ze SWzklarskiej Poręby i nie tylko oświadcza się tutja wybrance wierząc w szczęście jakie przynosi magiczna moc wodospadu. .Przy wodospadzie znajduje się schronisko „Kochanówka”.

Wodospad Szklarski jest stałym punktem odwiedzin na trasie każdej wycieczki turystycznej.

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie

Nieopodal Szklarskiej Poręby znajduje się olbrzymia grupa skalna na prawym brzegu rzeki Kamiennej na wysokości 718 metrów  n.p.m. Tworzą ją dwie ogromne  baszty z granitu o wysokości około 30 Taka wysokość wystarcza do podziwiania okolicy Szklarskiej Poręby, Krucze Skały są znanym punktem widokowym.

Na Kruczych Skałach działa ośrodek sportów ekstremalnych – Szkoła Górska „Quasar”.

Pod okiem profesjonalnego nauczyciela/instruktora można uprawiać wspinaczkę górską, zjechać tyrolką, skoczyć na „wahadle” czy przejść nad przepaścią po moście linowym.

 

Szklarska Poręba tanie noclegi, Szklarska poręba kwatery prywatne, Szklarska poręba pensjonaty

Możliwość komentowania jest wyłączona.