Biały Dunajec WYNAJEM POKOI I ŻYWIENIE

Pierwsze informacje o Białym Dunajcu zlokalizowanym na Pogórzu Spisko-Gubałowskim pochodzi z 1564 roku, kiedy został wymieniony on przez lustratorów dóbr królewskich jako nowa osada. Jej akt lokacyjny wystawiony został w 1579 roku, a sołtysem został Jędrzej Pawlik i po którym tę funkcję pełnili przez lata jego potomkowie. W czasie rozbiorów wieś przeszła z ich posiadania w ręce Tomasza Uznańskiego, a Biały Dunajec znalazł się pod zaborem austriackim. Później miejscowość zaczęła się rozwijać, powstało wiele nowych budynków publicznych, w tym dwie szkoły i fabryka tektury, a już w okresie międzywojennym Biały Dunajec zaczynał być rozpoznawany szerzej jako wieś letniskowa. Wzniesiony został w tym czasie kościół i wzrosło znaczenie wybudowanej pod koniec XIX wieku linii kolejowej Kraków Zakopane przebiegającej przez Biały Dunajec.
W okresie powojennym znakomicie rozwijała się w Białym Dunajcu kultura, której do dziś nie sposób nie zauważyć. Regionalny folklor przejawia się bowiem w używanej na codzień gwarze a także w promowanej podczas świąt i wielu lokalnych wydarzeń muzyce, tańcach, śpiewie i strojach. Od 1947 roku w Białym Dunajcu działa Zespół Góralski kontynuujący miejscowe tradycje. Wśród kulturalnych wydarzeń organizowanych w Białym Dunajcu najbardziej znanymi są Tatrzańskie Wici związane również ze Świętem Pstrąga i wyborami na Nojśwarniejsą Góroleckę, Przegląd Młodych Tonecników, Parada Gazdowska, Podhalański Festiwal Papieski i wiele innych.
Biały Dunajec noclegi oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji, wśród których osoby w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach znajdą zajęcia odpowiednie dla siebie. Najbardziej znanymi są Termy Podhalańskie, czyli kompleks basenów z termalnymi wodami o temperaturze powyżej 30 stopni, wspomagającymi rehabilitacje i leczenie wielu dolegliwości. W kompleksie znajdują się baseny wewnętrze i wychodzące na zewnątrz, wiele rodzajów urządzeń do hydromasażu oraz SPA. Miłośnicy sportów moga korzystać z hali sportowej, gdzie gra się w koszykówkę, siatkówkę, tenisa czy piłkę ręczną. W okresie zimowym noclegi w Białym Dunajcu funkcjonuje stacja narciarska Toko-Land wyciągiem orczykowym prowadzącym na oświetloną i świetnie przygotowaną trasę o długości aż kilometra. W okolicach Białego Dunajca istnieją również trasy dla zwolenników narciarstwa biegowego oraz ścieżki rowerowe prowadzące w ciekawe zakątki.
 Biały Dunajec WYNAJEM POKOI 

-GWARANTUJEMY WYPOCZYNEK W CIEPŁEJ, DOMOWEJ ATMOSFERZE.

Biały Dunajec pensjonaty położone  na terenie malowniczej miejscowości Biały Dunajec w powiecie Tatrzańskim w odległości dziesięć kilometrów od Zakopanego. Biały Dunajec noclegi z wyżywieniem oferuje wypoczynek przez cały rok dla rodzin i grup zorganizowanych Na życzenie organizowane są imprezy rozrywkowe tj pieczenie barana, kuligi itp.). Smaczne posiłki w porach dogodnych dla Państwa jest także kuchnia do dyspozycji kolonie, zielone i białe szkoły, wycieczki szkolne w pokojach 2,3,4 osobowych z TV.
 Dom i gorąca woda ogrzewane są geotermalnie.
Dogodny parking na podwórku . Biały Dunajec noclegi  położony jest w pobliżu potoku Biały Dunajec obok którego jest wiele ścieżek spacerowych. Do najbliższego lasu 200m.
Ceny bardzo przystępne. Dla grup zorganizowanych duże upusty.
Blisko znajdują się BASENY TERMALNE – TERMY PODHALAŃSKIE