Ełk na udany wypoczynek

Ełk leży niemal w samym centrum Zielonych Płuc Polski. To jeden z najcenniejszych ekosystemów w kraju i w Europie. Można tutaj odpocząć od codziennego zgiełku wielkich miast i nacieszyć się unikatową różnorodnością przyrody – od lasów i jezior, przez równiny i doliny morenowe, aż po zielone pagórki.

Na tak zróżnicowanym terenie występuje wiele rzadkich gatunków zwierząt. Niemal wszędzie można podglądać ich życie z bliska. Podczas spaceru po lesie nikogo nie powinna dziwić obecność saren czy jeleni. W wodzie pluskają się okonie, płocie i szczupaki, na niebie można dostrzec dzikie kaczki i kormorany.

Ełk noclegi posiada szeroką ofertę dla odwiedzających miasto. Jednak turystom, szukających nietkniętej natury, rejon ełcki powinien się przede wszystkim kojarzyć z Krajną Bociana. Bociany zakładają gniazda wyłącznie na terenach nieskażonych, dlatego zamieszkując Pojezierze Ełckie, wystawiają mu certyfikat nieskazitelnej czystości środowiska naturalnego. Ekologiczne walory regionu potwierdzają licznie występujące tutaj białe lilie wodne.

Piękno mazurskiej przyrody można podziwiać na wiele różnych sposobów. Dla jednych niezapomnianym przeżyciem będzie podróż wąskotorową kolejką retro, dla innych – przejażdżka bryczką. Szczególnie godny polecenia jest lot paralotnią, podczas którego możemy zobaczyć panoramę miasta i okolic.

Ełk jako miasto proekologiczne został nagrodzony prestiżową nagrodą Forda, przyznaną za Ochronę Środowiska i Dziedzictwa Kulturowego.

Ełk, miasto wielu jezior, połączonych ze sobą rzekami i strumieniami jest wymarzonym miejscem dla ludzi kochających sporty wodne. Warto wybrać się na spacer łódką lub rowerem wodnym w kierunku jednej z wielu okolicznych wysepek. Wielbiciele turystyki kajakowej docenią z pewnością świetnie przygotowane szlaki tematyczne o różnym stopniu trudności.

Ełk noclegi położone w malowniczej scenerii Mazur, oferuje różnorodne możliwości noclegowe, spełniające oczekiwania zarówno miłośników przyrody, jak i poszukujących komfortu w centrum miasta. Nad Jeziorem Ełckim dostępne są Ełk domki letniskowe i całoroczne, które umożliwiają bezpośredni dostęp do wodnych atrakcji i pięknych widoków. Tanie noclegi, w tym komfortowe kwatery prywatne i Ełk pokoje gościnne, są idealnym rozwiązaniem dla turystów oczekujących dobrej jakości w przystępnej cenie. Atrakcyjne apartamenty i wille zlokalizowane w centrum Ełku zapewniają wygodę i łatwy dostęp do miejskich udogodnień, a jednocześnie oferują relaksujące widoki na jezioro. Dla rodzin z dziećmi Ełk proponuje obiekty z pełnym wyżywieniem, co jest wygodnym rozwiązaniem umożliwiającym skupienie się na wypoczynku. Agroturystyka i ośrodki wczasowe w okolicy stanowią doskonałą okazję do zanurzenia się w mazurskiej atmosferze i cieszenia się lokalną gościnnością.