Fundacja Nasza Ziemia zaprasza do udziału w 7. edycji kampanii Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku 2013!

Pierwsza tego typu kampania miała miejsce w 2007 roku. Ma ona na celu zwrócenie uwagi mieszkańców krajów nadbałtyckich na problem zanieczyszczenia naszego wspólnego morza. Tegoroczna edycja, po raz drugi, przebiega pod hasłem „Bałtyk też może…być czysty, bioróżnorodny, pełen ryb!”, a wszystkie realizowane w jej ramach działania dotyczą problemu zanieczyszczenia i degradacji środowiska przyrodniczego Morza Bałtyckiego, utraty bioróżnorodności i przełowienia zasobów ryb.

Morze Bałtyckie jest jednym z najmłodszych mórz na świecie a zarazem jednym z najbardziej zanieczyszczonych. Kampania przypomina, że wszyscy mamy wpływ na to w jakim stanie jest nasze Morze, a statystyka jest dla nas bezlitosna – aż co drugi mieszkaniec zlewni Bałtyku to Polak!

Działania na Wybrzeżu oparte będą o cykl wydarzeń, akcji sprzątania plaż z Barefoot Projekt Czysta Plaża, kampanię informacyjno – edukacyjną oraz plebiscyt na Gminę Przyjazną Bałtykowi

Honorowy patronat nad Kampanią objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Partnerzy Kampanii: Woliński Park Narodowy, Słowiński Park Narodowy, Zespół Nadmorskich Parków Krajobrazowych, Stacja Morska Uniwersytetu Gdańskiego, Stacja Morska Uniwersytetu Szczecińskiego, Rowerowy Rajda dla Bałtyku, koalicja OCEAN2012

Wydarzenie w Helu 20.07 inaugurujące akcję sprzątania plaż Fundacji Nasza Ziemia, wspólnie z Barefoot Projekt Czysta Plaża na polskim wybrzeżu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w sprzątaniu plaż oraz do odwiedzenia stoiska Fundacji, na którym będziecie mogli się dowiedzieć więcej o problemach Bałtyku i sposobach na to, co zrobić, aby nasze Morze było „czyste, bioróżnorodne i pełne ryb”! Finał kampanii odbędzie się 3.08 na plaży miejskiej w Gdyni.

W programie wydarzenia:

  • akcja sprzątania plaży Fundacji Nasza Ziemia i Barefoot Projekt Czysta Plaża
  • stoisko edukacyjno-informacyjne Fundacji
  • konkurs na rzeźby „Bałtyckich stworów” z piasku(Hel)
  • malowanie płóciennych toreb na zakupy w bałtyckie i wakacyjne motywy(Chałupy)

 Noclegi nad morzem będą czyste i przyjemne

Na pierwszych 50 wolontariuszy sprzątania w każdym dniu czekają koszulki akcji, a na wszystkich konkursy ekologiczne Fundacji Nasza Ziemia.

 

Cypel na Hel noclegi (wyjście 67), sobota, 20 lipca, godzina 11:00 – 14:00.

Chałupy noclegi , niedziela, 21 lipca, godzina 14:00 – 17:00.