Giżycko, miasto położone na Mazurach pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim. Giżycko ze względu na swoją popularność zdobyło tytuł żeglarskiej stolicy Polski. Giżycko noclegi kwatery Jest jednym z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich i jednym z polskich ośrodków turystycznych i wypoczynkowych.
Miasto zlokalizowane jest nad jeziorami Niegocin, Kisajno, Tajty i Wojsak. Giżycko pokoje kwatery Niegocin i Kisajno połączone są Kanałem Giżyckim, a Niegocin łączy się Kanałem Niegocińskim z jeziorem Tajty i dalej kanałem Piękna Góra z Kisajnem. Giżycko pensjonaty Część miasta położona jest na tak zwanej Wyspie Giżyckiej, przesmyku z każdej strony otoczonego jeziorami i kanałami. W okolicy Giżycka na sieć hydrograficzną składa się także wiele cieków małopowierzchniowych jezior i terenów podmokłych, nie występują jednak wieksze rzeki. Na terenie samego miasta leżą w całości jeziora Popówka Wielka oraz Popówka Mała. Wody w mieście zajmują 10 ha (0,7%) ogólnej powierzchni miasta.
Przez miejscowość przebiega linia kolejowa 38 Białystok-Głomno na trasie przez Ełk, Korsze i Olsztyn, powstałej w 1868. W mieście krzyżują się drogi prowadzące do Olsztyna, Węgorzewa, Kętrzyna, Bartoszyc, Pisza, Mikołajek, Łomży i Suwałk. Giżycko wille Znajdują się tu dwa kanały: Łuczański oraz Niegociński które mają ponad 1 km długości i nadają siedo żeglugi jachtami ale tylko kanał Łuczyński nadaje się dla statków. W mieście funkcjonuje miejska komunikacja autobusowa.
Historia tego obszaru rozpoczyna się w drugiej połowie XVI stulecia. Pierwsze wzmianki pisane o tym obszarze znalazły się już w drugim stuleciu naszej ery w dziełach Tacyta i Ptolemeusza z Aleksandrii. W latach 1277–1283 obszar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich opanował zakon krzyżacki. Około 1340 na przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno rycerze zakonni wznieśli gród obronny. Giżycko apartamenty W połowie XV stulecia zaczęła powstawać osada zwana Nową Wsią. Z owych czasów zachował się wystawiony w 1475 dokument lokacyjny, zmieniający prawo magdeburskie, którym dotychczas rządziła się Nowa Wieś, na prawo chełmińskie, podpisany przez komtura z Pokarmina – Bernarda von Balzhofena.