Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra należy do najbardziej znanych wsi letniskowych nad Morzem Bałtyckim. Jest położona na Pobrzeżu Gdańskim, 8 km od Władysławowa., a niezabudowany obszar jej nadbrzeża jest włączony do specjalnego obszaru ochrony siedlisk Kaszubskie Klify.

Miejscowość dysponuje piękną plażą, wyrzeźbionym przez fale wysokim klifem i kilkoma kąpieliskami morskimi ze zróżnicowaną linią brzegową. Jest to także genialna baza wypadowa do takich nadmorskich kurortów jak Władysławowo, Rozewie, Karwia czy Chłapowo.

Rodzinom polecamy wybrać się do Ocean Parku i Wesołego Miasteczka. Park rozrywki z makietami rzeczywistych rozmiarów i prawdziwymi rekinami umożliwi poznanie gatunków zwierząt morskich i przeżycie prawdziwej przygody. Natomiast najważniejszą atrakcją Sowińskiego Lunaparku jest największa kolejka górska w Polsce.

W pobliskim Władysławowie znajduje się Aleja Gwiazd Sportu. Mosiężne tablice upamiętniającą sylwetki najwspanialszych polskich sportowców. Na promenadzie sław znaleźli się m.in. Artur Boruc, Kazimierz Górski i Apoloniusz Tajner.