Kitesurfing w Zatoce Puckiej

Na samym początku muszę krótko wyjaśnić czym jest kitesurfing gdyż zapewne jest jeszcze wiele osób które nie słyszało takiej nazwy albo widziało coś takiego a nie wie, że to właśnie kitesurfing. Kitesurfing to przede wszystkim jeden z wielu sportów wodnych, który odznacza się tym, że zawodnik pływa na specjalnej desce i jest przymocowany do specjalnego latawca który zapewnia silę napędową. Puck noclegi zaprasza.

Dzięki specjalnemu drążkowi tzw. bar do którego podpięte są linki latawca możliwe jest sterowanie latawcem, zwiększanie-zmniejszanie jego mocy. Ci którzy widzieli kitesurferów w akcji na pewno potwierdzą że jest to niezwykle efektowny sport. Ci którzy próbowali potwierdzą powyższe zdanie i dodadzą do tego, że dostarcza niesamowitych wrażeń i mocnej dawki adrenaliny.
Półwysep helski a konkretnie mam tu na myśli zatokę noclegi Puck to jedyne miejsce w naszym kraju gdzie panują idealne warunki do uprawiania takich sportów jak windsurfing czy też kitesurfing. Jest to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania tych sportów w Europie! Dzięki dogodnemu ukształtowaniu terenu (płytka woda ponad kilometr w głąb zatoki!), oraz dobrym wiatrom które sprzyjają nauce można tu sobie świetnie popływać.

W sezonie letnim na półwyspie helskim działa wiele kempingów dla windsurferów i kitesurferów. Dzięki tym spotom możemy łączyć wypoczynek z aktywnym spędzaniem wolnego czasu. W dzień pływamy pod okiem instruktora lub samodzielnie, a wieczorem imprezujemy. Dzięki dobremu zapleczu sprzętowemu oraz bardzo dobrej bazie szkoleniowej i sprzętowej półwysep helski to najlepsze miejsce w naszym kraju do nauki kitesurfingu i windsurfingu.

Jeśli chodzi o bazę noclegową to jest to kolejny atut tego miejsca. Oprócz wymienionych kampingów które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie zatoki jest tu również wiele pensjonatów, pokoi gościnnych, kempingów, domków blisko morza. Jeśli macie planach spróbować windsurfingu czy tez kitesurfingu to gorąco polecam ten rejon. Zatoka Pucka wraz z zapleczem które znajduje się na półwyspie helskim to idealna propozycja na aktywne lato.