Krynica-Zdrój uzdrowisko w Beskidach

Krynica-Zdrój, znana jako „perła polskich uzdrowisk”, położona jest w malowniczym Beskidzie Sądeckim, często mylonym z Bieszczadami. Sławę uzyskała dzięki bogatym zasobom wód leczniczych, a wśród nich szczególnie wyróżnia się „Zuber”. To miejsce, idealne dla osób poszukujących odpoczynku zarówno w sanatoriach, jak i wśród natury, oferuje szeroki wachlarz atrakcji przez cały rok.

W Krynicy-Zdrój można skosztować leczniczych wód w różnych pijalniach, takich jak Pijalnia Główna z wodami „Słotwinka”, „Jan”, „Tadeusz”, „Zdrój Główny” i „Zuber”, czy Pijalnia „Mieczysław”. Każda z wód ma swoje specyficzne właściwości, np. „Zuber” pomaga w leczeniu dolegliwości żołądkowych, a „Jan” wspomaga leczenie nerek. Warto odwiedzić też inne miejsca, gdzie można za darmo spróbować lokalnych wód mineralnych, jak na Górze Parkowej czy w Parku Słotwińskim.

Miasto oferuje różnorodne sanatoria i obiekty noclegowe, takie jak „Zgoda” czy „Stary Dom Zdrojowy”. Krynica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko, ale i miejsce pełne atrakcji. Wśród nich znajduje się Muzeum Zabawek, otwarte od 2010 roku z kolekcją liczącą około 3 tys. eksponatów, czy wieża widokowa na Słotwiny Arena, oferująca przepiękny widok na otaczające góry.

Dla miłośników sztuki imperatywnym punktem jest Muzeum Nikifora w Willi Romanówka, poświęcone życiu i twórczości tego wybitnego malarza prymitywisty. W Krynicy warto odwiedzić również baseny termalne „Termy Gorce”, które oferują relaksujące kąpiele w solance oraz różnorodne zabiegi.

Krynica-Zdrój jest także idealnym miejscem na zimowy wypoczynek, oferując atrakcje takie jak trasy narciarskie na Jaworzynie Krynickiej czy kolej gondolowa, która umożliwia wygodne dotarcie na szczyt góry.

Krynica-Zdrój nazywana jest bardzo często Perłą Górskich Uzdrowisk. Przyznać trzeba, że jest to ciekawa i piękna miejscowość położona w województwie małopolskim, w Beskidzie Sądeckim. Obecnie Krynica kwtery prywatne  stanowi największy i najpopularniejszy kurort w zespole uzdrowisk Krynicko-Popradzkich, faktem jest również, że miejsce o jest tłumnie odwiedzane przez turystów z różnych zakątków nie tylko Polski, ale i świata.

Przyznać trzeba, że Krynica pensjonaty to fantastyczne miejsce zarówno na letni jak też na zimowy wypoczynek. Ogromną zaletą docenianą przez turystów jest fakt, że miejscowość ta oferuje wiele atrakcji i dla dzieci, i dla dorosłych, dzięki czemu może się tu świetnie bawić cała rodzina.

Ciekawe jest również położenie miejscowości Krynica apartamenty – leży ona bowiem pomiędzy trzema górami: Krzyżową, Parkową i Jasiennikiem. Ze względu na naturalne zasoby Krynica-Zdrój noclegi ma status uzdrowiska, dzięki czemu kuracjusze mogą przyjeżdżać tu aby pomóc sobie w leczeniu różnorodnych schorzeń.