Krynica-Zdrój wypoczynek w Beskidach

Krynica-Zdrój, znana jako jedno z najbardziej prestiżowych uzdrowisk w Polsce, szczyci się nie tylko swoim położeniem w Beskidzie Sądeckim, ale i bogatą historią oraz licznymi atrakcjami. To tętniące życiem miasto, mimo że zamieszkuje je nieco ponad 10 tysięcy osób, w sezonach turystycznych i kuracyjnych rozbrzmiewa echem licznych gości. Otoczone malowniczymi górami, takimi jak Góra Parkowa czy Jaworzyna Krynicka – która, choć z nazwy kojarzona z Krynicą, administracyjnie należy do Muszyny – Krynica-Zdrój jest skarbnicą różnorodnych doświadczeń.

Historia Krynicy sięga XVI wieku, kiedy to osadę założył Dan z Miastka. Początkowo nazywana Krzenycze, wieś szybko zyskała sławę dzięki właściwościom leczniczym lokalnych wód, badanym już od XVIII wieku. Prawa miejskie otrzymała w 1911 roku, a jej rozwój uzdrowiskowy nabrał tempa w XIX wieku pod wpływem badań Józefa Dietla. Wówczas powstało wiele sanatoriów i pensjonatów, przyciągając rzesze kuracjuszy. Krynicę odwiedzały takie osobistości jak Józef Piłsudski czy Jan Matejko, a II wojna światowa, choć przyniosła zniszczenia, nie zatrzymała rozwoju miasta.

Zabytki Krynicy, jak pijalnia „Słotwinka”, Łazienki Borowinowe czy Stary Dom Zdrojowy, przyciągają miłośników historii. Warto zwiedzić także drewniane cerkwie i kościoły, a dla miłośników kultury rekomendowane są wizyty w Muzeum Zabawek „Bajka” czy w willi „Romanówka”, gdzie mieszkał Epifaniusz Drowniak, znany jako Nikifor Krynicki. Krynica, z festiwalem imienia Jana Kiepury i Forum Ekonomicznym, przyciąga także wielbicieli muzyki i biznesu.

Miasto otoczone jest przez Popradzki Park Krajobrazowy i oferuje mnóstwo szlaków turystycznych. Dla tych, którzy preferują mniej wymagające formy aktywności, dostępne są kolejki linowe na Górę Parkową i Jaworzną Krynicką. Z drewnianej wieży widokowej można podziwiać przepiękne panoramy regionu.

Krynica-Zdrój, z różnorodnością opcji zakwaterowania, od Krynica Zdrój pensjonaty po luksusowe hotele, zapewnia każdemu gościowi wygodę i możliwość cieszenia się urokami tego niezwykłego miejsca.

Noclegi Krynica-Zdrój noclegi gwarantują udany wypoczynek w cichej i spokojnej okolicy w pobliżu lasu i szlaków turystycznych.

W przytulnych i komfortowych pokojach oraz studiach można wypoczywać samemu, z dziećmi, lub w gronie przyjaciół. W tym celu przygotowano szereg udogodnień takich jak chata grillowa, izba biesiadna, plac zabaw, pokój zabaw dla dzieci i wiele innych.
Do dyspozycji:
Krynica Zdrój pokoje do wynajęcia 2,3,4 osobowe z łazienkami,
– studia 2,3 pokojowe z aneksem kuchennym (każdy pokój z łazienką),
– izba biesiadna i chata grillowa,
– pokój zabaw i plac zabaw dla dzieci,
– aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem,
– bezpłatny parking,
– narciarnia, biblioteczka.
Noclegi w Krynicy Zdroju