Międzygórze-Perła Sudetów

Międzygórze noclegi jest małą wioską umiejscowioną u stóp Masywu Śnieżka. Ma ona dużo rozrywek, tak dla wycieczkowiczów wypoczywających aktywnie, jak i tych, którzy kochają odetchnąć w zaciszu przyrody. Każda pora roku podkreśla coraz to ciekawsze odsłony tej malowniczej miejscowości. Podczas wiosny mamy sposobność oglądać tu ciekawe roślinne okazy rośliny. Pora letnia jest szczególną porą dla wycieczkowiczów, którzy uwielbiają piesze lub rowerowe eskapady. W Międzygórzu jest kilka ścieżek zrobionych dla czynnych turystów o zróżnicowanym stopniu utrudnienia. Jest tu możliwość praktykowania marszobiegów, który wspaniale ingeruje na naszą formę. Wycieczkowicze, którzy nie mieli jeszcze możliwości praktykowania tej lubianej  w ostatnich latach czynności mogą liczyć na ćwiczenia realizowane przez Centrum Śnieżnik.

Jesienią poza chodzeniem z kijkami, będziemy ponadto mieli sposobność zauważyć cudowność tej pory roku, która pięknie ukazuje się na międzygórskich lasach. A zima to czas dla narciarzy, którzy tak w Międzygórzu jak i w sąsiednich rejonach odszukają wspaniałe szlaki narciarskie. W pobliżu Międzygórza jest fascynujący ośrodek narciarski Czarna Góra. A w ostatnim czasie otwarty został zjazd narciarski, który złącza ten ośrodek z Międzygórzem, co daje wycieczkowiczom sposobność przemknąć z Międzygórza do Czarnej Góry, a do tego sposobność uchwycenia fascynujących obrazów. Wspaniałą zimową rozrywką zapewne będą sanie rogate, jakie parę lat temu powróciły na zjazdy Międzygórza. Możemy na nich zjeżdżać spod Czarnej Góry do Międzygórza, co da nam wielką zabawę.

Poza tymi energicznymi formami rekreacji w Międzygórzu ewentualności spędzenia urlopu jest sporo więcej. Kiedy na wypoczynek do tego miejsca udajemy się z dziećmi, z pewnością należy ujrzeć Ogród Bajek. Miejsce to urządził miejscowy leśniczy i botanik Izydor Kriesten już w 20-tych latach XX wieku. Pośród pięknych gatunków roślinności odszukamy tu figury z baśni, domy, zwierzątka i wiele innych ciekawych rzeczy. Wszystkie te rzeczy wytworzone są z drewna, gałązek, kłączy i głazów. Pociechy bez wątpienia będą zachwycone tą fascynującą rozrywką, a rodzice odtworzą wspominki z dawnych lat.

Relaksując się w Międzygórzu bezwzględnie należałoby ujrzeć Wodospad Wilczki. To drugi jeśli mowa o wielkości wodospad będący w Sudetach, z którego woda spada z dwudziestu dwóch metrów wys. Tak Wodospad Wieliczki jak i jego pobliskie rejony zostały objęte opieką i teraz prezentują rezerwat. Dzięki licznym tarasom widokowym oraz mostowi rozwieszonego nad kaskadą wczasowicze mają okazję podziwiać jego wspaniałość jak i delektować się naturą w koło.
Udając się na Śnieżnik mamy szansę odpocząć w Schronisku na Śnieżniku zbudowanego w zabarwieniu szwajcarskim. W XIX wieku właścicielka księżna Marianna Orańska skonstruowała to schronisko, które miało znaczną chwałą. Po stanie wojennym zrujnowane schronisko przejęło Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, lecz poprawki, które zachodziły były marginesowe. Dopiero odziedziczenie obiektu przez wrocławskiego działacza turystycznego Zbigniewa Fastnachta sprowokowało jego zmodernizowanie. Dziś obiekt ten nosi jego imię.

Punktem, do którego udają się rzesze pielgrzymów, lecz i zwyczajnych wycieczkowiczów jest Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej. Sanktuarium to jest niesamowite, a duplikatowi figurki Matki Bożej Śnieżnej, która została dostarczona z Austrii przypisywane są różne powroty do zdrowia i objawienia. Po tym jak ulokowano ją w drzewie i wytrwała nawałnicę, po której drzewo zostało połamane rozpoczęto konstruować kaplicę, która po pewnym czasie stała się sanktuarium. Kościół wizytował Karol Wojtyła, a już jako głowa kościoła ukoronował rzeźbę.

Międzygórze staje się coraz bardziej popularne pośród urlopowiczów. Udają się do tego miejsca, żeby odpocząć na łonie cudownej roślinności jak też powykonywać swoje ulubione aktywności, a pielgrzymi do kościoła z Matką Bożą Śnieżną. Celów przybycia jest tyle co wycieczkowiczów, jednakże jedno jest bezsporne, kto do tego miejsca przybył na pewno będzie zachwycony urokiem tego miejsca i postanowi znaleźć się w tym miejscu ponownie.

zakopane kwatery, poronin noclegi 15 zł, noclegi Małe Ciche, ustrzyki górne noclegi z wyżywieniem

Możliwość komentowania jest wyłączona.