Mikołajki wypoczynek nad jeziorem

W mieście znajduje się wiele zabytkowych obiektów m.in. kaplica ewangelicka (obecny kościół parafialny rzymskokatolicki) z 1910 r., zespół kościoła ewangelickiego, kaplica cmentarna XIX w, dworzec kolejowy, zespół młynowo-magazynowy, stara szkoła, umocnienia mostu kolejowego i obecnego pieszego, cmentarz ewangelicki, cmentarz żydowski. Mikołajki noclegi zwane rónież polską stolicą żeglarstwa leżą w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad Jeziorem Mikołajskim.

Szeroki wybór opcji zakwaterowania pozwala na zorganizowanie nie tylko wczasów rodzinnych , obozów i pobytów indywidualnych ale i spotkań integracyjnych czy regat. Do dyspozycj turystów pensjonaty, apartamenty, wille, domki z łazienkam.

W pobliżu Mikołajek roztacza się Mazurski Park Krajobrazowy chroniący obfitość lasów, torfowisk, jezior i wód płynących. Miasto również oferuje piękne zatoczki, przystań, kąpieliska i sporo sław, zjawiających się tu latem. W sezonie letnim odbywa się tu szereg imprez związanych z tym sportem, ale nie tylko. Na scenie w centrum miasta i w wiosce żeglarskiej w każdy weekend odbywają się koncerty i zabawy. W Mikołajkach znajduję się również Park Wodny Tropikana, który świetnie sprawdza się w niepogodę. Popularność miejscowości Mikołajki wzrosła w ostatnich latach szczególnie z uwagi na bezpośrednio sąsiadujące z miastem, największego w całej Polsce jezioro Śniardwy.

W pobliżu Mikołajek roztacza się Mazurski Park Krajobrazowy chroniący obfitość lasów, torfowisk, jezior i wód płynących. Miasto również oferuje piękne zatoczki, przystań, kąpieliska i sporo sław, zjawiających się tu latem.

Kolejną słynną atrakcją jest przystań jachtowa w Mikołajkach, stanowiąca na Mazurach jedno z najczęściej odwiedzanych przez żeglarzy miejsc, gdyż znajduje się tutaj szeroko znana w kraju „Wioska Żeglarska”. Z Mikołajek można wybrać się szlakiem w kierunku Rynu, na Jezioro Śniardwy a także do Rucianego-Nidy lub nawet do Giżycka i Węgorzewa.

W sezonie letnim odbywa się tu szereg imprez związanych ze sportem wodnym, ale nie tylko. Na scenie w centrum miasta i w wiosce żeglarskiej w każdy weekend odbywają się koncerty i zabawy. Mikołajki to świetna baza wypadowa oraz noclegowa, świetnie rozwinięta turystyka pozwala letnikom w pełni korzystać z uroków tego miasta i pobliskich miejscowości.

Noclegi w Mikołajkach

Mikołajki noclegi na Mazur, znane ze swojego malowniczego położenia nad Jeziorem Mikołajskim, oferują szeroki wybór noclegów dopasowanych do różnych potrzeb i preferencji. Mikołajki domki letniskowe i całoroczne położone bezpośrednio nad jeziorem są idealne dla tych, którzy pragną obudzić się z widokiem na wodę i cieszyć się każdą chwilą blisko natury. W centrum Mikołajek dostępne są liczne Mikołajki apartamenty i pokoje gościnne, które łączą wygodę miejskiego życia z łatwym dostępem do jeziornych atrakcji. Dla osób szukających ekonomicznych rozwiązań, Mikołajki oferują również tanie noclegi, w tym kwatery prywatne, gwarantujące komfortowy pobyt w rozsądnej cenie. Agroturystyka i wille w okolicach Mikołajek to doskonała propozycja dla gości pragnących doświadczyć mazurskiej gościnności i odpocząć od zgiełku codzienności. Niezależnie od wyboru, każdy nocleg w Mikołajkach zapewnia niezapomniane wrażenia i możliwość pełnego wykorzystania uroków mazurskiej krainy.