„ORANGE” Pokoje Gościnne- Gdynia

Do wynajęcia POKOJE w dwóch niezależnych mieszkaniach.

Dwa położone na poziomie tzw. niskiego parteru, oraz trzy z balkonem na piętrze domu jednorodzinnego. 

Posiadłość znajduje się w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a jednocześnie w Śródmieściu Gdyni.

Duży ogród oraz miejsca parkingowe do dyspozycji gości.

Mieszkania są w pełni wyposażone.

 Okolica…7 minut do PKP Gdynia Główna, SKM-ką możesz w 15 minut być w Sopocie, a w niespełna godzinę możesz odwiedzić Neptuna w Gdańsku na ulicy Długiej.10 minut do ulicy 10-tego Lutego, którą dojdziesz do Skweru Kościuszki. Zobaczysz tam: Dar Pomorza, ORP Błyskawica, Akwarium Gdyńskie, Planetarium, liczne smażalnie ryb, popłyniesz stąd statkiem na rejs po Porcie Gdyńskim, a Tramwajem Wodnym za 12PLN np. na Półwysep Helski.13 minut na pieszo od Gdyńskiej Hali Targowej jedynej i niepowtarzalnej.
W 15 minut trolejbusem dojedziesz do Orłowa gdzie znajduje się klif orłowski, który występuje w wielu polskich filmach jako tło.

W drogę powrotną warto udać się klifami odwiedzając po drodze baterie dział obrony wybrzeża z lat 50 ubiegłego wieku.23 minut na pieszo na plażę miejską, do portu jachtowego, do Teatru Muzycznego i na Kamienną Górę, skąd rozciąga się panorama na Zatokę Gdańską i Port Gdyński.28 minut na pieszo na bulwar nadmorski idealne miejsce do uprawiania nordic walking, romantycznych spacerów z widokiem na Zatokę Gdańską.

30 minut na pieszo od platformy widokowej znajdującej się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

 Mała rybacka wioska w ciągu kilkunastu lat stała się wielkim miastem. Powstały wspaniałe kamienice i biurowce. Nawet magazyny i elewatory portowe zyskały nowoczesny, modernistyczny wygląd Na rzecz inwestorów budujących w Gdyni pracowali najlepsi polscy architekci. Przestrzeń ośrodka powstającego niemal „na surowym korzeniu” była zabudowywana z rozmachem..

Centrum Gdyni nadal sprawia na odwiedzających wrażenie miasta młodego, nowocześnie urządzonego. W ciasnej zabudowie samego serca Śródmieścia, na skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i 10 Lutego stoi niepozorny, jednopiętrowy budynek z narożnym wykuszem. To jeden z najstarszych domów w mieście, ocalały kawałek starej, wiejskiej Gdyni. Budynek stanął w 1910 r.  

W/w opisy to tylko niewielka część atrakcji które czekają na Gości…..

Gdynia słynie przede wszystkim z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Podczas festiwalu filmy prezentowane są w Teatrze Muzycznym. W mieście działa wiele galerii, muzeów. Warto zaplanować wizytę na niszczycielu ORP Błyskawica, jednostka pełniła służbę w Marynarce Wojennej RP, a obecnie jest pływającym muzeum Marynarki Wojennej. Podobną funkcję pełni, wycofana z eksploatacji szkolna fregata „Dar Pomorza”.