OTWARCIE SEZONU LETNIEGO w Zakopanem

Cuda, spinki, korale, spódnice.. . OTWARCIE SEZONU LETNIEGO W ZAKOPANEM

Burmistrz Miasta Zakopane  i Zakopiańskie Centrum Kultury

zapraszają na:
 
OTWARCIE SEZONU LETNIEGO 

17 czerwca 2017, o godz. 16.00 w rejon Oczka Wodnego przy ul. Krupówki,

gdzie zostanie zaprezentowana wystawa:
„Przewodnik dla ceprów – strój góralski”.
Barwny korowód przy dźwiękach góralskiej muzyki zaprowadzi nas z Krupówek na Plac Niepodległości, gdzie będziemy bawić się podczas koncertu Hani Rybki z Przyjaciółmi oraz zespołu regionalnego Giewont.
Zakopane otwiera sezon letni  , początek tego gorącego okresu przypada
w naszym na długi weekend czerwcowy. Tegoroczny sezon letni będzie więc zdecydowanie dłuższy.  Wakacje to czas na przerwę i wypoczynek.
 Zakopane zaprasza na wiele wydarzeń  artystycznych i rozrywkowych w plener, nie zapominając przy tym o pięknych, często drewnianych wnętrzach.
Zakopane to miejsce  tętniące życiem, w którym spotyka się nowoczesność
z tradycją. Przystań dla artystów i intelektualistów, kolebka życia kulturalnego, miejscowość wypoczynkowa i turystyczna. Zakopane jest miejscem przyciągającym i intrygującym. To folklor jest jedną z największych atrakcji miasta i całego regionu,  ciągle niezwykle żywotny  i spontaniczny.
Pragnąc przybliżyć  jego piękno i  różnorodność Zakopanego, tegorocznym  punktem wyjścia otwarcia sezonu letniego będzie prezentacja „Przewodnika dla Ceprów ”.
Zobaczymy również  barwny korowód, przy dźwiękach góralskiej muzyki, będziemy mogli bawić się podczas koncertu Hani Rybki z Przyjaciółmi  oraz zespołu regionalnego Giewont. Wszystkich spragnionych tradycyjnych góralskich smaków zapraszamy do degustacji  regionalnych przysmaków.
Zakopane pokoje zaprasza do Zakopanego