Plebiscyt „Wakacyjne hity Pomorza” zakończony

Zakończyliśmy plebiscyt „Wybierzcie z nami wakacyjne hity Pomorza Środkowego i nie tylko”. Darłowo noclegi zaprasza.

Muzeum 6D – Maszoperia w Kołobrzegu, jest zwycięzcą naszego plebiscytu. To trójwymiarowa ekspozycja upamiętniająca życie i pracę nadbałtyckich maszopów. (fot. Archiwum)

Zgłaszaliście nam w nim propozycje miejsc, które warto odwiedzić podczas wakacyjnego wypoczynku w naszym regionie. Najwięcej Waszych głosów zdobyło Muzeum 6D – Maszoperia w Kołobrzegu, czyli trójwymiarowa ekspozycja upamiętniająca życie i pracę nadbałtyckich maszopów. Całość dopełniają efekty specjalne w postaci ruchomej podłogi, mgły czy zapachu morskiej bryzy (1.900 głosów).

Drugie miejsce z 1.398 głosami zajęły Ogrody Hortulus Spectabilis z wieżą widokową i labiryntem grabowym w Dobrzycy. Ich główną atrakcją jest największy na świecie labirynt grabowy zajmujący powierzchnię aż 1 ha.

Trzecie miejsce i 343 głosy przypadły Muzeum Bursztynu w Jarosławcu. Można w nim zobaczyć rekonstrukcję prastarego, bursztynowego lasu, który rósł na terenie dzisiejszej Skandynawii ponad 40 milionów lat temu, lub liczne inkluzje, czyli zatopione w bursztynie rośliny i zwierzęta, wymarłe miliony lat temu.