Sielski Zakątek – Cisna

Sielski Zakątek to wyjątkowe miejsce dla osób, które poszukują pięknego miejsca na wypoczynek, położonego w zakolu rzeki Solinka w Cisnej. Wiata znajdująca się nad brzegiem rzeki jest wspaniałym miejscem na wieczorne ognisko i grilla.

SIELSKI ZAKĄTEK CISNA

Obiekt oferuje :

Pokoje gościnne w pensjonacie:

  • pokoje dwu, trzy oraz czteroosobowe z łazienkami
  • kuchnia w pełni wyposażona na parterze oraz duży salon dla gości
  • obiekt całoroczny, ogrzewany

Dwa domki letniskowe:

– domek dwupokojowy (pokoje 2-4 osobowe), pokoje posiadają niezależne wejścia,

-każdy pokój posiada własną łazienkę oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny,

-w aneksie znajduje się kuchenka gazowa 4-palnikowa, lodówka, naczynia, czajnik oraz garnki,

– parking, wiata z miejscem na ognisko oraz grilla, ogrodzony teren,

 Do tutejszych atrakcji należy niewątpliwie zaliczyć „Bieszczadzką ciuchcię” – kolejka wąskotorowa wpisana do rejestru zabytków. Zabytkiem kultury jest również „relikt dawnej wsi Łopienka” – żywy dokument nieistniejącej już wsi łemkowskiej z odbudowaną cerkwią.

Będąc tu warto też zobaczyć rezerwat „sine wiry” oraz „jeziorka duszatyńskie”. Dodatkową atrakcją jest zalew soliński, oddalony od Cisnej zaledwie o pół godziny drogi, oraz przejścia graniczne na Słowację, zarówno piesze jak i samochodowe. W Cisnej znajduje się kilka restauracji w których można się posilić, między innymi kultowy bar „Siekierezada”.

Otaczające Cisną szczyty; Wołosań, Łopiennik, Matragona, Falowa, Jasło, Okrąglik, znane są każdemu wędrującemu turyście.

Dzisiejsza Cisna to popularna miejscowość turystyczna. Posiada bogatą bazę noclegową, ośrodki wypoczynkowe, schronisko młodzieżowe a także zaplecze gastronomiczne, które oferują turystom smaczne posiłki. Atrakcją turystyczną we wsi jest stacja kolejki wąskotorowej, gdzie możemy podziwiać parowóz z niewielkimi wagonikami, poza tym działa tu Izba Tradycji, galeria sztuki ludowej, prezentująca prace miejscowych artystów oraz liczne sklepiki z pamiątkami. Wart odwiedzenia jest również unikatowy w całej okolicy ciśniański cmentarz, gdzie znajdziemy najstarszy w Bieszczadach nagrobek (1842 r.). W mogile pochowany jest Antoni Kwieciński i jego dwie wnuczki, dziewczynki i ich dziadek zmarli w czasie epidemii cholery. Pewną osobliwością nekropoli są groby wyznawców prawosławia i rzymskokatolickie. Na cmentarzu znajdziemy również fundamenty, które są pozostałością po cerkwi, rozebranej w 1956 r. Wyciąg narciarski i trasy zjazdowe, sprawiają, że Cisna odwiedzana jest latem i zimą. Urokliwe miejsca i dobrze przygotowane trasy narciarskie gwarantują udany wypoczynek zimą. Natomiast latem, możemy spacerować po licznych w okolicy szlakach turystycznych i ścieżkach dydaktycznych, które ukarzą nam bogactwo bieszczadzkiej przyrody.