Społeczny informator turystyczny

Karpacz noclegi

                                Społeczny informator turystyczny

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością możemy poinformować, że zainicjowany przez Dolnośląską Organizację Turystyczną projekt „Społeczny informator turystyczny” wystartował z powodzeniem na terenie Szklarskiej Poręby, Legnicy i Wałbrzycha. Teraz ruszamy w KARPACZU.

W Szklarskiej Porębie już podczas długiego majowego weekendu Społeczni Informatorzy Turystyczni pomagali turystom w kluczowych miejscach w mieście i najbliższej okolicy (parking przy wodospadzie Szklarki i Kamieńczyka, Zakręt Śmierci, centrum miasta i inne). W miejscach tych odpowiadali na pytania dotyczące zarówno najbliższej okolicy, jak i całego regionu.

W Legnicy wolontariusze od lipca będę wspierać organizatorów imprez odbywających się w tym mieście m.in. prowadząc akcję informacyjną przed imprezą oraz promując atrakcje turystyczne Legnicy w jej trackie.

W Wałbrzychu społeczni informatorzy rozpoczęli pracę na Zamku Książ, gdzie oprócz informowania licznie odwiedzających turystów o atrakcjach miasta pomagają im w poruszaniu się po licznych atrakcjach Zamku i okolicy.

Wolontariusze są w tym projekcie przede wszystkim ambasadorami swojej miejscowości; dzięki ich obecności znacznie ułatwiono przyjezdnym dostęp do informacji turystycznej, przez co miasto zyskuje w oczach odwiedzających opinię lepiej przygotowanego na ich przyjęcie. Aż do końca wakacji będzie ich można spotkać w momentach największego ruchu turystycznego oraz podczas imprez turystycznych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.