Dzianisz

Miejscowość ta sąsiaduje z dwiema spokojnymi wsiami, jakimi są Ciche oraz Witów. Dla amatorów biegówek też znajdą się trasy ciekawe jedne trudne drugie mniej trudne. Jej pochodzi od wołoskiego wyrażenia „Dzea-nysz”, które oznacza rzekę w dolinie i odnosi się do Dzianiskiego Potoku, który przepływa przez Dzianisz. noclegi blisko wyciągu Dzianisz Do Dzianisza najłatwiej trafić poruszając się szosą nr 958, wiodącą z Nowego Targu do Zakopanego poprzez Czarny Dunajec i Chochołów. Tanie noclegi Dzianisz . Często spotkać tu można fotografów a nawet młode pary, robiące magiczne sesje zdjęciowe. Piękne krajobrazy w zimowej czy wiosennej scenerii napawają optymizmem i cieszą oko. Turyści coraz częściej szukają zacisznych, spokojnych miejscowości z dala od wielkich miast gdzie spokojnie będą mogli odpocząć w gronie najbliższych. Noclegi w Dzianisz to świetna baza dla aktywnych. We wsi znajdziesz nocleg na każdą kieszeń, kwatery i pokoje do wynajęcia w Dzianiszu są łatwo dostępne. Chętnie wioskę odwiedzają miłośnicy kolarstwa górskiego, gdzie nabywają nowych doświadczeń i umiejętności. Zimą narciarze korzystają z pobliskich wyciągów a także kuligów prowadzących przez leśne dukty, często kończące się wspólnym ogniskiem i grzańcem. Dla amatorów biegówek też znajdą się trasy ciekawe jedne trudne drugie mniej trudne. W odległości mniejszej niż 5 km na zachód od Dzianisza znajdują się dwie atrakcje przemawiające za wyborem tego miejsca na wypoczynek, a są to Termy Chochołowskie oraz stacja narciarska Witów Ski.

Dzianisz

Turyści coraz częściej szukają zacisznych, spokojnych miejscowości z dala od wielkich miast gdzie spokojnie będą mogli odpocząć w gronie najbliższych. Noclegi w Dzianiusz to świetna baza dla aktywnych. Znajdują się tu pensjonaty kwatery prywatne, pokoje gościnne itp. Tu pojeździmy na rowerze, na pięknych stromych zboczach z urokliwymi widokami. Dla amatorów biegówek też znajdą się trasy ciekawe jedne trudne drugie mniej trudne. Wszystkie ołtarze maja formę tryptyków i pochodzą z lat 50′ ubiegłego wieku, ciekawostką są również przeniesione tu w 1949 roku z kościoła w Kętach organy powstałe prawdopodobnie w XVII wieku. Figura Św. Barbary w Dzianiszu,to jedna z  przydrożnych kapliczek, czy rzeźb świętych. Miejscowość ta sąsiaduje z dwiema spokojnymi wsiami, jakimi są Ciche oraz Witów. Baza noclegowa rozwija się coraz prężniej, z roku na rok przybywa gospodarstw agroturystycznych,a ich właściciele zawsze służą pomocą i ciekawostkami związanymi z regionem. Dzianisz to podhalańska wieś zlokalizowana na Pogórzu Gubałowskim na wysokości od 800 nawet do 1000 m n.p.m. Nazwa wsi pochodzi od wołoskiego wyrażenia „Dzea-nysz”, które oznacza rzekę w dolinie i odnosi się do Dzianiskiego Potoku, który przepływa przez Dzianisz. Warto wspomnieć również o wielu zabytkowych budynkach, w tym o jednym znajdującym się bezpośrednio w Dzianiszu, a jest to drewniany kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej wybudowany w 1932 roku, który zachował tradycyjny styl kościołów podhalańskich. W odległości mniejszej niż 5 km na zachód od Dzianisza znajdują się dwie atrakcje przemawiające za wyborem tego miejsca na wypoczynek, a są to Termy Chochołowskie oraz stacja narciarska Witów Ski. Bliskość większych i bardziej znanych miejscowości dodatkowo zwiększa atrakcyjność miejscowości. W odległości mniejszej niż 5 km na zachód od Dzianisza znajdują się dwie atrakcje przemawiające za wyborem tego miejsca na wypoczynek, a są to Termy Chochołowskie oraz stacja narciarska Witów Ski. Dzianisz staje się coraz chętniej odwiedzanym przez turystów miejscem ze względu na liczne walory okolicy bogatej w liczne szlaki turystyczne zarówno piesze jak i rowerowe, wyciągi narciarskie w sąsiednich miejscowościach oraz piękne otoczenie pasm górskich i przyrody. Do Dzianisza najłatwiej trafić poruszając się szosą nr 958, wiodącą z Nowego Targu do Zakopanego poprzez Czarny Dunajec i Chochołów. Tuż po przekroczeniu Chochołowa należy skręcić w stronę lewą wprost do Dzianisza.

Dzianisz

Dzianisz to podhalańska wieś zlokalizowana na Paśmie Gubałowskim, w pobliżu Kościeliska, której historia sięga 1619 roku. Nazwa wsi wywodzi się od wołoskiego wyrażenia „dzea-nysz”, co oznacza rzekę w dolinie i odnosi się do potoku Dzianiskiego, nad ktorym położona jest miejscowosć. Warto dodać, że Dzianisz znajduje się na wysokości od 800 nawet do 1000 metrów n.p.m., dzięki czemu panuje tutaj specyficzny górski klimat a powietrze jest czyste i orzeźwiające.
We wsi znajduje się zabytkowy kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej zbudowany w 1937 roku roku. Ta wyjątkowa świątynia z bazylikowym układem zachowuje elementy tradycyjnych, podhalańskich budowli sakralnych. W środku znajdują się organy pochodzące prawdopodobnie z XVII wieku, przeniesione do tego miejsca z kościoła w Kętach w 1949 roku i obecnie umieszczone są w nowej obudowie. Innym ważnym zabytkiem jest kamienna figura św. Barbary z 1772 roku, ufundowana przez Barbarę i Józefa Wojnarowskich.
Spokojna okolica wsi zachęca turystów do wycieczek licznymi trasami spacerowymi i rowerowymi. Nad Dzianiszem wznosi się góra Ostrysz o wysokości 1025 m n.p.m., z której roztacza się wspaniały widok na Tatry oraz na Babią Górę, i do której z centrum wsi można dojść zaledwie w kilka minut. Ze względu na lokalizację Dzianisz pozostaje spokojnym zakątkiem, z którego jednak blisko jest do wielu atrakcji Podhala. Szybko można się dostać stąd do Zakopanego, Chochołowa, Kościeliska, na tatrzańskie szlaki a nawet na Słowację. 

Dzianisz tanie noclegi, Dzianisz noclegi z wyżywieniem najdują się w spokojnym, malowniczym miejscu, który gwarantuje wypoczynek. Do dyspozycji gości Dzianisz poleca pensjonaty, wille, kwatery prywatne, wille, domki, agroturystykę, apartamenty wyposażone w  łazienkę oraz telewizor, kuchenki mikrofalowe, kuchenki elektryczne.

W Dzianiszu znajduje się drewniany kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, zbudowany w 1932 roku, ale zachowujący styl tradycyjnych kościołów podhalańskich oraz kamienna figura św. Barbary z 1772 roku.

Dzianisz noclegi
34-514 Dzianisz

Noclegi położone w malowniczej miejscowości Dzianisz na zboczu Gubałówki w bezpośrednim sąsiedztwie lasu.

Dzianisz pokoje to doskonałe miejsce na wypoczynek w ciszy i spokoju z dala od ruchliwej drogi oraz hałasu.

 

Noclegi Dzianisz oferuje:

Nowocześnie urządzone  pokoje z łazienkami.

W każdym pokoju telewizor

Wyposażona kuchnia do wyłącznej

Miejsca do parkowania samochodów

W pobliżu:

  • Gubałowka
  • Butorowy
  • Zakopane
  • Wyciąg narciarski Szymaszkowa
  • WitówSki
  • Basen

Serdecznie zapraszamy przez cały rok!