Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra należy do najbardziej znanych wsi letniskowych nad Morzem Bałtyckim. Jest położona na Pobrzeżu Gdańskim, 8 km od Władysławowa., a niezabudowany obszar jej nadbrzeża jest włączony do specjalnego obszaru ochrony siedlisk Kaszubskie Klify.

Miejscowość dysponuje piękną plażą, wyrzeźbionym przez fale wysokim klifem i kilkoma kąpieliskami morskimi ze zróżnicowaną linią brzegową. Jest to także genialna baza wypadowa do takich nadmorskich kurortów jak Władysławowo, Rozewie, Karwia czy Chłapowo.

Rodzinom polecamy wybrać się do Ocean Parku i Wesołego Miasteczka. Park rozrywki z makietami rzeczywistych rozmiarów i prawdziwymi rekinami umożliwi poznanie gatunków zwierząt morskich i przeżycie prawdziwej przygody. Natomiast najważniejszą atrakcją Sowińskiego Lunaparku jest największa kolejka górska w Polsce.

W pobliskim Władysławowie znajduje się Aleja Gwiazd Sportu. Mosiężne tablice upamiętniającą sylwetki najwspanialszych polskich sportowców. Na promenadzie sław znaleźli się m.in. Artur Boruc, Kazimierz Górski i Apoloniusz Tajner.

Dom Wczasowy JAŚ – Jastrzębia Góra

Serdecznie zapraszamy do spędzania wolnych dni w ośrodku wypoczynkowym Dom Wczasowy JAŚ
Dom Wczasowy Jaś położony jest w malowniczym miejscu w bliskości z przyrodą, na granicy Jastrzębiej Góry i Tupadeł w odległości od morza 800 metrów, niedaleko od centrum miasta, PRZEPIĘKEJ SPACEROWEJ PROMENADY, hotelu Astor oraz stadniny koni. Jastrzębia Góra w okresie wakacjii letnich oferuje wczasowiczom wiele atrakcjii i niezapomnianych wrażeń.

Władysławowo położone jest nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką na Pobrzeżu Gdańskim,Mieści się tutaj port morski.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ,KTÓRZY PRAGNĄ ODPOCZĄC W CISZY I SPOKOJU……PRZESTRZENNA ,OGRODZONA POSESJA ORAZ MINI PLAC ZABAW DLA DZIECI WPEŁNI SPEŁNIĄ OCZEKIWANIA GOSCI ,CENIĄCYCH ŁONO NATURY I uroki przyrody

Jastrzębia Góra jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejscowości nas polskim morzem. To najdalej na północ wysunięte miejsce kraju przyciąga co roku tysiące turystów.

Wart uwagi jest wyjątkowo malowniczy, wysoki klif, stale rzeźbiony przez morskie fale, w Jastrzębiej Górze czekają również inne ciekawe miejsca, między innymi:

  • Plaża poniżej urwistego wybrzeża
  • Lisi Jar, czyli wąwóz ciągnący się wąskim pasem do plaży
  • Gwiazda Północy jest kamiennym obeliskiem w miejscu najbardziej wysuniętym na północ
  • Promenada Światowida
  • Latarnia morska Rozewie jest najstarszą latarnią na polskim wybrzeżu

Wypocząć nad morzem…

Ciekawe miejsca w okolicach Jastrzębiej Góry.

  • Latarnia morska Rozewie – w środku do dyspozycji turystów znajduje się muzeum, posiadające historię latarni morskich od starożytności do czasów współczesnych. Wokół latarni rośnie piękny bukowy las, należący do rezerwatu „Przylądek Rozewie”. Legenda głosi, że są to zamienieni w drzewa Szwedzi, którzy w czasie potopu przypłynęli do brzegu i zabili latarnika, gdyż wydawało im się, że daje znać o ich przybyciu. Zrozpaczona narzeczona przeklęła ich, przez co żołnierze zamienili się w drzewa.
  • Muzeum Latarnictwa Morskiego – wystawa pokazuje historię latarni morskich i znaków nawigacyjnych, a także rozmieszczenie i wygląd polskich latarni. Z góry rozciąga się widok na morze, okoliczne wioski oraz Półwysep Helski.
  • Kurhan w Mierszynie – odkryty w 1999 roku kurhan jest miejscem pochówku ludzi żyjących na terenie Mieroszyna w VIII-VI wieku p.n.e. Kurhan zbudowany był na planie okręgu o średnicy 14 metrów. Podstawę kurhanu wyznaczał podwójny kamienny wieniec, zbudowany z dużych głazów narzutowych ściśle do siebie dopasowanych. Nasyp kamienny o wysokości 1,5 metra, składał się z kilku warstw piasku i kamieni. Kurhan w Mieroszynie jest trwałym śladem zmian cywilizacyjnych jakim podlegały obszary Kępy Swarzewskiej w późnej epoki brązu.