Jurgów

Jurgów to mała miejscowość turystyczna w województwie małopolskim. Jest położona na Pogórzu Spiskim nad rzeką Białką. To rewelacyjny punkt wypadowy na Podhale i w Tatry z rozwiniętą bazą noclegową i gastronomiczną.

W miejscowości jest czynna sezonowa stacja narciarska Jurgów Ski. Narciarze mają w niej do dyspozycji kilka tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności, kolejki linowe i wyciągi talerzykowe.

Jurgów leży w zacisznej okolicy, z dala od najbardziej obleganych ośrodków turystycznych i świetnie nadaje się na wypoczynek dla osób poszukujących spokoju. Dzięki dogodnej lokalizacji umożliwia dostęp do atrakcji Zakopanego czy Białki Tatrzańskiej.

Miłośnicy podhalańskiej przyrody powinni skorzystać z okazji zwiedzenia Tatrzańskiego Parku Narodowego. Najbliższe wejścia znajdują się na Palenicy Białczańskiej, na Wierchu Poroniec i w okolicach Polany Zazadnia.

W małej tatrzańskiej miejscowości…

Jurgów noclegi jest niewielką i spokojną miejscowością w powiecie tatrzańskim. Wieś została założona już w 1546 roku. Jurgów jest wioską, która podczas swojej historii – tak jak wiele innych miejscowości z tych okolic – znajdowała się pod panowaniem różnych monarchów, a która przez blisko 460 lat swojego istnienia niemal się nie zmieniła.

Jurgów tak jak każda inna miejscowość o tak długiej historii ma swoje pamiątki. Znajduje się tutaj zabytkowy drewniany kościół z siedemnastego wieku, stara drewniana chłopska chałupa która teraz służy jako muzeum. W Jurgowie znajduje się także wciąż działający tartak napędzany wodą.

Jurgów jest miejscowością turystyczną. Głównym atutem wsi jest malownicze położenie w Dolinie Białki, piękne tatrzańskie krajobrazy oraz ze względu na brak ruchliwych szos cisza i spokój.