Krościenko

Krościenko nad Dunajcem to malownicza miejscowość położona miejscowość, przecięta wstęgą Dunajca, otoczona przyrodą Pienin, Krościenko noclegi stanowi doskonałą bazę dla turystyki górskiej, pieszej, rowerowej, kajakowej, uprawiania wędkarstwa itd. Noclegi w Krościenku nad Dunajcem położone przy szlaku turystycznym m.in. na Trzy Korony, Sokolicę, Zamkową Górę, Czertezik
Jest doskonałym miejscem wypoczynkowym zarówno dla tych, którzy aktywnie spędzają czas urlopu jak i dla tych, którzy chcą się wyciszyć.

Noclegi w centrum Krościenka nad Dunajcem to wspaniała alternatywa dla osób poszukujących noclegu w okolicy Szczawnicy.

Szlaki turystyczne z Krościenka prowadzą m.in. na Trzy Korony, Sokolicę, Prehybę, Marszałek, Lubań czy Turbacz. W Krościenku kończy się spływ łodziami flisackimi przez Przełom Dunajca. W Krościenku powstał nowy wyciąg narciarski.Na terenie wyciągu znajduje się Restauracja, Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz Szkoła Narciarska.

Kościelisko noclegi z wyżywieniem, tanie noclegi w samym centrum Krościenka, blisko szlaków turystycznych. Zarówno pokoje, apartamenty, pensjonaty, kwatery  są doskonale wyposażone, wszystkie posiadają telewizory, w pełni wyposażonego aneksu kuchennego i łazienki, WiFi. Na życzenie pensjonariuszy organizowane są  wyprawy samochodami terenowymi w góry, możemy także zapewnić opiekę instruktora rekreacji narciarstwa i snowboardu , instruktora kolarstwa górskieg, instruktora rekreacji pływania.

W pobliżu Krościenka :
– trasy rowerowe i piesze
– siłownia ogólnodostępna
– duży plac zabaw dla dzieci
– park linowy
– Krościenko nad Dunajcem noclegi w centrum
– szlaki turystyczne m.in. Trzy Korony, Sokolica ,Góra Zamkowa
–  żródła wód mineralnych
–  przejście granicznego na Słowację
– do początku spływu Dunajcem
– blisko zamek w Niedzicy
– blisko zamek  w Czorsztynie

 

Najlepszym punktem wypadowym w góry jest Krościenko, położone u styku trzech pasm górskich: Pienin, Gorc i Beskidu Sądeckiego. Krościenko nad Dunajcem noclegi atutem jest świetna lokalizacja: z dala od zgiełku,  bardzo blisko centrum. Noclegi w Krościenku to najdogodniejsze miejsce dla osób uprawiających turystykę górską, a także dla rodzin szukających pokojnego zakątka na czas spędzenia urlopu. To stąd najbliżej do głównych szlaków turystycznych

Pracownik Pienińskiego Parku Narodowego chętnie udzieli fachowej informacji turystycznej, pomoże opracować trasę wycieczki.
Krościenko nad Dunajcem zaparsza zwłaszcza osoby wrażliwe na piękno przyrody, turystów, rodziny z dziećmi, wszystkich wędrujących a także chcących wypoczywać.

Krościenko nad Dunajcem to miejscowość turystyczna przecięta wstęgą Dunajca, otoczona unikalną przyrodą Pienin

Pieniny Szczawnica Niedzica Kluszkowce Krościenko

Pieniny noclegi – wyjątkowo malownicze pasmo górskie leżące na granicy Polski i Słowacji. Stanowią one najwyższą część długiego pasa skałek wapiennych. Pasmo to niezwykle interesująco rozdzielają na trzy części dwa przełomy Dunajca. Pieniny noclegi Spiskie leżą między doliną Białki a przełomem Dunajca koło Niedzicy. Najwyższym szczytem tej części Pieniny jest Branisko, którego szczyt leży na wysokości 879 m n.p.m. Kolejna część to Pieniny Środkowe (Pieniny Właściwe) często nazywane po prostu Pieninami. Pieniny Małe znajdują się na wschód od przełomu Dunajca koło Szczawnicy. Najwyższym szczytem tej części Pienin jest Wysoka 1052 m n.p.m.

Szczawnica noclegi to miasto w województwie małopolskim. Szczawnica noclegi to miasto położone między Pieninami a Beskidem Sądeckim w dolinie potoku Grajcarka.Przez miejscowość Szczawnica prowadzą różne szlaki turystyczne.Prowadzą na najwyższe szczyty Pienin i Gorców oraz do rezerwatów przyrody: Wąwozu Homole, Wysokich Skałek,oraz do malowniczego – rezerwatu Białej Wody.W samym centrum miejscowości Szczawnica warto, wręcz trzeba skorzystać z czteroosobowej kolejki krzesełkowej która prowadzi na Palenicę skąd rozpościera się widok na wspaniałą panoramę Tatr, Pienin, Beskidu Sądeckiego i całej okolicy Szczawnica. Nazwa miejscowości Szczawnica pochodzi od kwaśnych wód zwanych przez górali szczawam.

Niedzica noclegi wieś w Polsce położona w województwie małopolskim.Niedzica należy do gminy Łapsze Niżne. Dokładna lokalizacja miejscowości Niedzica noclegi to podnóże góry Cisówki oraz Hombarku, które wchodzą w skład szczytów Pienin Spiskich.Obecnie Niedzica graniczy z takimi miejscowościami jak Czorsztyn, Stara Wieś, Łapsze Niżne, Niedzica-Zamek oraz Kacwin. Atrakcje godne zwiedzenia w miejscowości Niedzica :Kościół św. Bartłomieja z ok. 1320 r,zamek Dunajec z XIV wieku znajdujący się w miejscowości Niedzica-Zamek, piętrowy spichlerz z murowaną piwnicą z XVIII.

Kluszkowce noclegi to wieś w województwie małopolskim, w gminie Czorsztyn. Jest ona pięknie położona w dolinie potoku Kluszkowianka, blisko Zbiornika Czorsztyńskiego i takich ważnych ośrodków turystycznych, jak Krościenko, Szczawnica czy Białka Tatrzańska. Wieś Kluszkowce noclegi będzie doskonałym miejscem na wypoczynek dla całej rodziny. Kluszkowce są piękną wsią letniskową położoną nad sztucznym zalewem: Jeziorem Czorsztyńskim.

Krościenko noclegi nad Dunajcem to wieś turystyczno-wypoczynkowa położona w dolinie Dunajca i Krośnicy. Tam stykają się Pieniny, Gorce i Beskid Sądecki. Krościenko leży na starym szlaku handlowym z Sącza do doliny nowotarskiej . Krościenko noclegi nad Dunajcem – wieś położone w województwie małopolskie, w powiecie nowotarski, w gminie Krościenko nad Dunajcem. W skład wieś Krościenko nad Dunajcem administracyjnie wchodzi 28 części, m.in.: Juraszowa, Żłóbki, Krościenko nad Dunajcem, Kocury, Ptaszkowa, Niwki, Potoczki, Dydy, Stodółki, Kozłeczyzna, Strugi, Piekiełko, Pod Ociemne, Wyr, Kąty, Stawy, Węgliska, Jarek, Gródek, Łąkcica.