Puck

Puck jest jedną z najpopularniejszych miejscowości letniskowych w województwie pomorskim. Leży u ujścia Płutnicy do Zatoki Puckiej i bardzo dobrze sprawdza się jako baza wypadowa na Pomorze.

Miejscowość dysponuje fenomenalnie przygotowaną bazą noclegową, która obejmuje wille, domki letniskowe, pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne i apartamenty. Dzięki tak szerokiemu wyborowi każdy znajdzie nocleg dla siebie.

Historię ziemi kaszubskiej i Pucka można zgłębić w Muzeum Ziemi Puckiej. To bardzo dobrze zorganizowane muzeum z bogatymi zbiorami dokumentującymi przemiany na Kaszubach zachodzące na przestrzeni lat.

Tutejsze atrakcje nie odbiegają znacznie od atrakcji typowych dla nadmorskich kurortów. W Pucku wypoczniemy na dużej piaszczystej plaży z kąpieliskiem. Na terenie wokół plaży znajduje się wiele udogodnień.

Willa Nowa Zatoka

Obiekt Willa Nowa Zatoka znajduje się w Pucku, w pobliżu portu jachtowego, mola i stadionu miejskiego. Oferuje on bezpłatne WiFi, ogród i wspólny salon. Każdy pokój jest wyposarzony w klimatyzację oraz telewizorWszystkie z nich mieszczę łazienkę z prysznicem, suszarką do włosów i bezpłatnym zestawem kosmetyków oraz kompleksowo urządzony aneks kuchenny z kuchenką mikrofalową, lodówką i czajnikiem. Dodatkowymi ugododnienimi są taras i plac zabaw dla dzieci.
Jednym z istotnych powodow dlaczego warto jest wybrać Wille Nową Zatokę jest lokalizacja obiektu. Klieńci bardzo chwalą położenie obiektu w porównanie z innymi placowkami.
Puck jest miastem atrakcyjnym pod względem turystycznym, jest jednym z ciekawszych wczasowisk na wybrzeżu. Charakteryzuje się leczniczymi wpływami klimatu morskiego, czystą wodą, czystym- przesączonym zapachem jodu powietrzem, a także piaszczystą plażą z strzeżonymi kąpieliskami. Nie ulega wątpliwości ,że ten fakt sprzyja spędzaniu latem czasu wolnego na słonecznej plaży, bezpiecznym kąpielisku, a dla wszystkich chcących odpocząć, zregenerować siły jest to wspaniały i wymarzony wypoczynek.

55 Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy „Pomorskie 2014”

Ta wyjątkowa impreza piesza odbywa się po raz 55 na terenie kraju. Pierwszy Rajd odbył się w 1960 roku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Na terenie woj. Pomorskiego impreza odbyła się w roku 1966 oraz 1998 roku. W tym roku mamy przyjemność jej organizacji na terenie woj. Pomorskiego po raz trzeci. Jest to główna impreza turystyki pieszej organizowana przez PTTK. Puck noclegi zaprasza.

Patronat nad tegoroczną edycją objął Marszałek Województwa Pomorskiego. Impreza ma na celu ukazanie piękna województwa pomorskiego. W tym celu przygotowane są trzy trasy rajdowe. Każda z nich ukazuje piękno innego regionu. Na koniec wszystkie trasy spotykają się na mecie w Lęborku. Łącznie w tegorocznej imprezie uczestniczyć będzie 250 uczestników z całej Polski. To przewodnicy, grupy młodzieżowe oraz także turyści którzy lubią wędrować pieszo.

Trasa nr 3 ma na celu ukazanie piękna północnych Kaszub. Rozpoczyna się w Gdyni i przez między innymi Wejherowo, Puck, Chałupy, Jastrzębią Górę, Dębki, Choczewo kieruje się do Lęborka. Jeden z noclegów odbędzie się na terenie Miasta Pucka gdzie uczestnicy dotrą 09 lipca 2014 roku. Nocleg przewidziany jest na tzw. ,,Zielonej Plaży”. Kierownikiem Trasy jest Elżbieta Rabenda. Uczestnicy przez dwa tygodnie wędrówki przejdą około 250 km pieszo, oraz zwiedzą wiele ciekawych miejsc, miejscowości oraz osobliwości przyrody.