Ruciane-Nida noclegi na Mazurach

Ruciane Nida to wieś na Mazurach znana wielu turystom, obszar gminy wyróżnia się dużym udziałem jezior. Najbardziej znane to Jezioro Śniardwy – często nazywane „Mazurskim Morzem”, przepiękne Jezioro Nidzkie – natchnienie pisarzy i poetów oraz Jezioro Bełdany. Turyści wybierający noclegi domki na Mazurach, decydują się na noclegi Ruciane Nida. Popularne są domki Ruciane Nida które wynajmują rodziny z dziećmi czy grupki przyjaciół.

W pobliżu wsi Wojnowo znajduje się obejmujące swoim zasięgiem 9 ha głazowisko – 12 000 głazów, dwa z nich: jeden o obwodzie 975 cm i wysokości 1,2 m, drugi o obwodzie 700 cm i wysokości 1 m, są pomnikami przyrody. Ekspozycja obejmuje także liczne zdjęcia, rękopisy, listy i pamiątki.

Na terenie gminy znajdują się pomniki przyrody, m.in. dwa dęby o obwodzie 565 cm i 320 cm oraz osobliwie wyglądająca sosna w kształcie liry. W tej gminie znajdziemy również Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczynskiego , we wnętrzu którego odtworzono warszawski gabinet poety. Przez wiele lat gromadzone były tutaj narzędzia gospodarskie wykorzystywane przez mieszkańców regionu, stare meble, przedmioty codziennego użytku,. W Izbie znajdują się także rzadkie egzemplarze gazet i druków mazurskich oraz stare fotografie.

Ciekawym obiektem godnym uwagi jest Izba Regionalna, która znajduje się w jednej z drewnianych, zabytkowych chałup. Założona została przez Eugeniusza Bielawskiego – miejscowego nauczyciela, znanego działacza społeczno-kulturalnego.

Planując urlop warto zwrócić uwagę na pobliskie atrakcje. Liczne trasy turystyczne i ścieżki dydaktyczne pozwalają na obcowanie ze wspaniałą mazurską przyrodą i dotarcie do każdego ciekawego zakątka okolicy. Zimą leśne dukty i polne drogi stają się idealnymi trasami biegania na nartach czy też organizacji kuligów. Warto wybrać domki Ruciane Nida, są komfortowo urządzone, i mają liczne udogodnienia.

Pensjonat Kaczorek

Ruciane-Nida
ul. Krótka 10
12-221 Ruciane-Nida

Nasz obiekt położony jest przy tzw. „ślepej uliczce”, co zapewnia ciszę, spokój, a także bezpieczeństwo dla najmłodszych. Oferujemy pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami i TV oraz dostępem do bezprzewodowego internetu. Do Państwa dyspozycji pozostaje w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa, naczynia, sztućce, itp). Pokoje 4-osobowe dodatkowo wyposażone są w lodówki. Dodatkowo udostępniamy naszym Gościom do wypoczywania na powietrzu grill, meble i wiatę ogrodową oraz kącik dla dzieci.

Gwarantujemy także bezpłatne miejsce do parkowania na terenie posesji. Prowadzimy również własną kuchnię – możliwość wykupienia domowych obiadów na miejscu.
W pobliżu znajdują się również:
  • plaża miejska – 200m
  • wypożyczalnia sprzętu wodnego – 200m
  • sklep spożywczo – przemysłowy – 80m
  • las – 150m
Dysponujemy także oddzielnym apartamentem 6-osobowym, w skład którego wchodzi pokój 2 osobowy, pokój 4-osobowy z tarasem (zejście na podwórko) TV, kuchnia z jadalnią z pełnym wyposażeniem (lodówka, kuchenka, komplet naczyń), łazienka.
Doba rozpoczyna się o godz. 15:00 w dniu przyjazdu, a kończy o 11:00 w dniu wyjazdu. Istnieje możliwość zmian po wcześniejszym uzgodnieniu oraz pozostawienia samochodu na terenie posesji do wieczora.