Sanok

Sanok jest znaną miejscowością wypoczynkową w województwie podkarpackim, zlokalizowaną u podnóża Gór Słonnych na Pogórzu Bukowskim. Noclegi w Górach Znakomicie sprawdza się jako baza wypadowa w Bieszczady.

Sanok dysponuje rozwiniętą i rozbudowaną ofertą gastronomiczną i noclegową. Wśród obiektów noclegowych są pensjonaty i wille, a także pokoje gościnne, domki letniskowe, kwatery i gospodarstwa agroturystyczne.

Muzeum Budownictwa Ludowego jest największym muzeum etnograficznych otwartym w Polsce po 1945 roku. Udało mu się zgromadzić pokaźną kolekcję eksponatów z zakresu folkloru pogórza i Karpat Wschodnich.

Ciekawym muzeum jest Muzeum Historyczny, które łączy dawną i współczesną sztukę materialną dzięki czemu można je porównać. Najcenniejszym eksponatem jest ceramika pokucka. W Sanoku organizowane są ciekawe wydarzenia sportowe i kulturalne.

III Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki 2014

Przed nami III Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki Olszanica/Lesko 2014. Celem Akademii jest doskonalenie warsztatu wokalnego, tanecznego i klawesynowego oraz zdobycie umiejetności pracy w zespole mlodych adeptów. Sanok noclegi zaprasza.

Fundacja Krosnienska im. Ignacego Paderewskiego oraz Gmina Olszanica, Bieszczadzki Dom Kultury, Palac Biesa w Olszanicy, Instytut Muzyki i Tanca, Podkarpacka Instytucja Gospodarki Budzetowej Carpatia, Niepubliczna Szkola Muzyczna I st. w Lesku serdecznie zapraszaja na III edycje Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki.

W tym roku warsztaty wokalne prowadzone przez znakomita kanadyjska sopranistke Stefanie True, koncertujaca z najlepszymi zespolami i orkiestrami zajmujacymi sie wykonawstwem muzyki dawnej, zwyciezczynia prestizowego Konkursu Handlowskiego w Londynie w 2011 roku, absolwentki klasy spiewu Królewskiego Konserwatorium w Hadze u Michaela Chance’a i Jill Feldmann oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Katarzyne Borstyn –  absolwentke krakowskiej szkoly baletowej, tancerki, choreografa i pedagoga, twórca autorskich programów nauczania tanca w szkolach podstawowych i gimnazjalnych, wspólpracujaca z wieloma zespolami muzyki dawnej, a takze opera krakowska, bytomska, zalozycielka Baletu Dworskiego Sotto le Stelle, a takze warsztaty klawesynowe prowadzone przez Patrycje Domagalska-Kaluza – wykladowce lódzkiej Akademii Muzycznej, klawesynistki i kameralistki, pomyslodawczyni i kierownika artystycznego Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki, wspólpracujaca z wieloma zespolami muzyki dawnej w kraju i zagranica.

Celem Akademii jest doskonalenie warsztatu wokalnego, tanecznego i klawesynowego oraz zdobycie umiejetnosci pracy w zespole mlodych adeptów. Akademia skierowana jest przede wszystkim do studentów i uczniów szkól artystycznych, a takze lokalnej spolecznosci, proponujac spedzenie czasu wakacyjnego w twórczy i aktywny sposób. To niezwykla okazja, aby poglebic wiedze na temat stylowego wykonawstwa wokalno-instrumentalnej muzyki i tanca XVII i XVIII wieku.