Solina noclegi

  • Zapraszamy w Bieszczady na wczasy w śród bieszczadzkich wzgórz nad wspaniałym Jeziorem Solińskim

Biesczady noclegi w ofercie posiadają wiele miejsc noclegowych takich jak

  • Apartamenty z aneksem kuchennym i łazienką
  • domki letniskowe nad jeziorem
  • tanie noclegi
  • gospodarstwa agroturystyczne
  • noclegi z wyżywieniem lub noclegi ze śniadaniem
  • noclegi nad jeziorem, lub noclegi z widokiem na jezioro

W każdym obiekcie możemy znaleźć z aneks kuchenny, łózka, łazienki. Na wyposażeniu jest także TV,wifi.

Wiele właścicieli obiektów oferuje pomoc w rezerwacji wycieczek po Bieszczadach na Węgry, do Lwowa. W lipcu ma być czynna kolejka gondolowa przez zaporę.

Dodatkowym atutem jest też położenie nad jeziorem oraz z widokiem na jezioro solińskie

Większość obiektów posiada ogrodzoną działkę, wyposażoną w grill trampolina dla dzieci, plac zabaw, parking samochodowy.

Domki położone są na wzgórzu, wokoło las, a z działeczki widok na roztaczające się wokoło wzniesienia to idealne miejsce na wypoczynek i relaks w Bieszczadach.

Kąpielisko i wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz bary przy zaporze. Dużo zieleni, zaciszne miejsce.

Atrakcje turystyczne:

– Jezioro Solińskie i Myczkowieckie,

– Zapora w Solinie i Myczkowcach,

– Caritas Myczkowce

– liczne szlaki turystyczne,

– wycieczki po Bieszczadach i zagraniczne

– źródełko w Zwierzyniu,

– Kamieniołom Koziniec w Bóbrce,

– wypożyczalnie sprzętu wodnego (kajaki, rowerki wodne, jachty czarterowe),

– przejażdżki statkami spacerowymi

– kąpieliska strzeżone

· Pasmo Gór Bieszczadzkich:

– Tarnica – (najwyższy szczyt Bieszczad)

– Połonina Wetlińska

– Połonina Caryńska

– Bukowe Berdo

· Zamek Kmitów w Lesku

· Kamień Leski – jedyny kamień w swoim rodzaju

· Bieszczadzka Ciuchcia

· Praktycznie codziennie są organizowane wycieczki na Słowacje, Węgry, Ukrainę. Wyjazdy są organizowane przez biura podróży i firmy turystyczne z ternu Bieszczad.

W okresie wakacji na terenie Bieszczad organizowanych jest szereg imprez plenerowych, które warto odwiedzić. Te które Państwu polecamy to:

· Agrobieszczady

· Country w Bieszczadach

· Święto Chleba

· Solińskie Lato

· Szanty Solińskie

Aktywny wypoczynek w Bieszczadach

· Ścieżki rowerowe

Piesze wycieczki

· Wędkowanie

· Spływy kajakowe

· Wycieczki górskie

· Wyprawy samochodami terenowymi w głąb Bieszczadów

· Paintball

· Zjazd na linach

· Jazda konna

· Quady

· Tenis ziemny

Bieszczady to piękne miejsce, gdzie co dziennie można zwiedzać, odkrywać, fotografować, wieczorami grilować, a po wakacjach zostaną już tylko fotki i wspomnienia i chęć odwiedzenia za rok ponownie 🙂

Solina − wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie leskim, w gminie Solina.

Doba hotelowa rozpoczyna się od godz. 13:00 do 15:00 , a kończy o godz. 10:00 do 12:00

Wszelkie uwagi, usterki trzeba zgłaszać na bieżąco osobiście bądź telefonicznie.

Odbiór lub zdanie domku odbywa się zawsze w towarzystwie Właściciela lub uprawnionego Przedstawiciela obiektu

Obiekty nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione w domkach przedmioty wartościowe i pieniądze. Prosimy o zamykanie okien i drzwi w momencie opuszczania domku.

Osoby postronne mogą przebywać na terenie obiektu do godz. 22:00. Po tym czasie proszeni są o opuszczenie obiektu.

W Solinie trwa budowa kolei gondolowej.

Jej uruchomienie planowane jest latem 2022 roku. Powstały już budynki stacji oraz wszystkie pięć podpór.

Grupa PKL już w przyszłym planuje roku otwarcie nowoczesnego ośrodka turystycznego w Solinie.

Polskie Koleje Linowe (PKL), której właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR), zaprezentowały podczas uroczystego spotkania na zaporze w Solinie. Nowy ośrodek Grupy PKL będzie wyjątkowy ze względu na lokalizację i jedyne w skali Polski atrakcje turystyczne. Bieszczady to wyjątkowy region, z ogromnymi walorami krajobrazowo-przyrodniczymi. Potencjał turystyczny tego miejsca w połączeniu z odpowiednią ofertą i dalszą wzorową współpracą z lokalnych władzami spowodują, że już niedługo ten region stanie się jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów w Polsce.
Solina i Bieszczady wśród turystów uznawane zw unikatowe miejsce. Wyróżniają je przede wszystkim wspaniałe widoki, oraz możliwość spędzenia czasu w otoczeniu przyrody.

Celem PKL jest stworzenie atrakcyjnej, całorocznej oferty turystyczno-rekreacyjnej. Przy współpracy z lokalnymi społecznościami, firma chce wykorzystać potencjał największych regionów turystycznych, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych walorów środowiskowych. Inwestycja w Solinie doskonale wpisuje się w taką strategię.

Dużo pochwał dla Łemkowyny Ultra Trail

Oskar Zimny z Warszawy i Sabrina Verjee, Ambleside z Wielkiej Brytanii okazali się najlepsi na najdłuższym dystansie Łemkowyny Ultra Trail czyli liczącym 150 km biegu górskim z Krynicy do Komańczy. Solina noclegi zaprasza.

– Na mecie biegacze mówili, że był to najtrudniejszy i najbardziej wymagający bieg w ich życiu, aczkolwiek piękne i dzikie krajobrazy beskidu rekompensowały zmęczenie – mówi Gabriela Gajdzińska, która wraz z mężem organizowała imprezę. – Jesteśmy zadowoleni. Zebraliśmy dużo pochwał od uczestników. Cieszymy się bardzo, że w Beskid Niski udało się przyciągnąć wielu zawodników z kilkunastu 14 krajów. Mamy nadzieję, że wieść o Łemkowyna Ultra Trail poniesie się w świat i za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.

– Chcielibyśmy podziękować wolontariuszom, którzy przyjechali do nas m.in z Suwałk, Warszawy, Częstochowy, Dębicy, Krosna, ratownikom medycznym oraz kibicom na trasie – dodaje Gajdzińska. – Biegacze docenili ich dobre słowo oraz uśmiech i życzliwe podejście. Wciąż odbieramy telefony z pytaniem o zapisy na kolejny rok. Teraz pozostaje nam sprzątnąć trasę i przygotowywać kolejną edycję Łemkowyna Ultra Trail noclegi Solina.

Ciekawe, a nieznane atrakcje turystyczne Bieszczad

Bieszczady należą do jednego z najbardziej popularnych pod względem turystycznym regionów w Polsce. Corocznie przebywają tu miliony gości zachwyconych naszymi połoninami, zaporą w Solinie i Jeziorem Solińskim, sanockim skansenem, galerią Beksińskiego w Sanoku. Bieszczadzka kolejka wąskotorowa zwana pieszczotliwie ciuchcią już kilka razy została uznana za największą atrakcję turystyczną w kraju. Goście często zaglądają do muzeum przyrodniczego BdPN w Ustrzykach Dolnych, do ogrodu ekumenicznego w Myczkowcach, a nowopowstała zagroda pokazowa żubrów w Mucznem od razu stała się hitem. Są jednak w naszym regionie rozumianym jako Bieszczady i Góry Sanocko-Turczańskie i ich najbliższe okolice, miejsca bardzo ciekawe, ale niewypromowane. Solina noclegi zaprasza.

Są takie miejsca w naszym regionie z których my Polacy możemy być dumni. Do nich należy Bezmiechowa i słynne w całym lotniczym świecie szybowisko na Kamionce. Sławę zdobyło w okresie międzywojennym, obecnie Politechnika Rzeszowska kontynuuje jakże świetne lotnicze tradycje. Jest tu ośrodek szkoleniowy Politechniki Rzeszowskiej z punktem widokowym i hangary z szybowcami. To tylko część atrakcji. Szybowisko słynie z pięknych panoram, w tym 360 stopniowej. Jest przepięknie położone obok rezerwatu Dyrbek, to tu zachowały się smętne resztki niegdyś wspaniałej pogórzańskiej puszczy karpackiej. To królestwo rysi, można je spotkać tuż obok szybowiska. Miejsce idealne do obserwacji ptaków drapieżnych, które szybują w powietrzu razem z szybowcami. Mamy tu ciekawy program zaadresowany dla wycieczek szkolnych i nie tylko, jego zasadniczą częścią są pokazy sokolnicze. Na szybowisku działa godna polecenia restauracja Kamionka. U podnóża góry jest bacówka pana Bobaka, gdzie można kupić pyszne sery podpuszczkowe.