TYLICZ Agroturystyka, Pokoje, Kwatery

Tylicz położony jest 6 km od Krynicy, u zbiegu rzeki Muszynka i uchodzącego do niej potoku Mochnaczka. Tylicz lęży na granicy Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego. W pobliżu znajduje się nieistniejące już przejście graniczne Muszynka-Kurov ze Słowacją na Przełęczy Tylickiej

Noclegi Tylicz oferuje osobom pragnącym spędzić czas aktywnie bogatą ofertę szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych, jazdy konnej i wielu atrakcji pobliskiej Krynicy – Zdrój
Tylicz noclegi z wyżywieniem, Tylicz noclegi blisko stoku, miłośnicy przyrody a osoby ceniący sobie ciszę, spokój polecamy wspaniałe piękne noclegi z  panoramą gór, lasów i górskich strumyków, relaks nad rzeczką  w ciszy z dala od zgiełku i hałasu, gdzie można wypoczywać w swoim ulubionym stylu.
Noclegi centrum Tylicza, z bezpośrednim dojściem w góry i do lasu i dostępem do rzeki.

Tylicz noclegi 
ul. Konfederatów Barskich
33-383 Tylicz

Serdecznie zapraszamy do Tylicza. Oferuje noclegi w pokojach, kwaterach, pensjonatach, willach agroturystykach zlokalizowanych w pobliżu kompleksu leśnego. Lasy obfitują w grzyby i jeżyny. Czyste i świeże powietrze.
Żródlana woda,cisza i spokój są gwarancją dobrego wypoczynku. Przepiękna okolica kusi do spacerów i wycieczek szlakami górskimi.

Oferujemy Państwu przytulne pokoje .
W każdym pokoju znajduje się łazienka, telewizor i czajnik oraz filiżanki.

Tylicz noclegi z wyżywieniem, istnieje możliwość skorzystania z wyżywienia. Wokół noclegów znajduje się rozległy teren do wypoczynku, rekreacji i sportu. Jest również miejsce do grillowania, leżakowania lub innych form błogiego lenistwa oraz ognisko.

Wieczorami można posiedzieć w przygotowanej do Państwa dyspozycji chatce,urządzić
tam potańcówki lub po prostu mile spędzić czas w towarzystwie przyjaciół i najbliższych.

Centrum Narciarskie Master Ski jest położone w centrum Tylicza. Ośrodek dysponuje koleją krzesełkową oraz trzema wyciągami. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkoła nauki jazdy kącik zabaw  oraz bezpłatny parking.

Tylicz oferuje coś o co dzisiaj trudno – przestrzeń, spokój i ciszę na łonie przyrody  i wiele atrakcji. 

Atrakcje turystyczne Tylicza

Tylickie wody mineralne – występujące tu źródła były od setek lat znane lokalnej ludności, jednak dopiero w roku 1836 zostały szeroko opisane i przedstawione przez geologa – L. Zejsznera. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku utworzono specjalny obszar górniczy „Tylicz”, a spółka Multico uzyskała koncesję na eksploatację i wydobycie miejscowych wód mineralnych na skalę krajową a później światową. Źródła i wycieki wód mineralnych oraz objawy ekshalacji dwutlenku węgla zlokalizowane są w dolinach potoków Muszynka, Bradowiec i Syhowny. Trwale ujęte jest tylko źródło na lewym brzegu Muszynki – poniżej zabytkowej cerkwi prawosławnej znajduje się park z zadaszonym dachem źródłem szczawy wodorowęglanowo- wapniowo- żelazistej cenionym przez mieszkańców i wczasowiczów odwiedzających Tylicz i jego okolice. Kilka innych obudowano prowizorycznie i niedbale(m. in. 2 na trasie Ścieżki Edukacyjno – Przyrodniczej „Na Rakowsku”). Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Na Rakowsku” – Ścieżka ta jest początkowym elementem programu kompleksowego zagospodarowania lasów otuliny Tylicz którego celem jest połączenie funkcji ochronnych, przyrodniczych i produkcyjnych lasu z funkcją społeczną, a także udostępnienie środowiska przyrodniczego dla ruchu turystycznego i edukację ekologiczną społeczeństwa. Ścieżka Edukacyjna biegnie południowymi stokami Tylicza i przez szczyt góry „Bradowiec”. Rozpoczyna się przy źródle położonym ok. 2 km od rynku Tylicza , w kierunku Powroźnika (obok Zakładu Produkcji Wód Mineralnych „Multi Vita”). Przy tym ujęciu wody znajduje się tablica z planem i programem całej ścieżki i miejscami kolejnych obiektów na trasie oznaczonych na mapie oraz w terenie odpowiednimi cyframi arabskimi. Wzdłuż ścieżki edukacyjnej w miejscach zmiany kierunku biegu trasy, rozstawione są strzałki i drogowskazy wskazujące kierunek dalszej podrózy. Na zainteresowanych również czekają ciekawe foldery i ulotki z opisem i mapą ścieżki dostępne w bibliotece Wiejskiego Domu Kultury w Tyliczu, bibliotece szkolnej oraz u Leśników z Tylicza.