Ustka

Ustka jest znaną i popularną miejscowością turystyczną. Jest położona przy ujściu Słupi na Wybrzeżu Słowińskim w województwie pomorskim i stanowi znakomity punkt wypadowy w malownicze rejony Pomorza.

Bardzo chętnie odwiedzaną przez miłośników historii atrakcją miejscowości jest Park Historii i Rozrywki Twierdza Ustka. Można w nim skorzystać z galerii multimedialnej i zobaczyć Baterię Bluchera.

W miejscowości działa szeroka i zróżnicowana baza noclegowa. W ofercie są takie obiekty noclegowe jak kwatery, domki, apartamenty, pokoje, agroturystyka, wille, pensjonaty i wiele innych.

Plaża w Ustce spełnia wszystkie oczekiwania. Jest duża, szeroka, zadbana, czysta i piaszczysta. Wszystko to potwierdza międzynarodowy certyfikat jakości. Jej atutem jest także kąpielisko morskie.

Ustka

Ustka na początku swojego istnienia była małą osadą rybacką, która jednak przez wieki rozrastała się, otrzymując prawa miejskie w ubiegłym wieku. Miasto oferuje turystom piaszczyste plaże, wodę, lasy oraz parki.

Dzięki walorom przyrodniczym w Ustce czas spędzać można na wiele sposobów. Na turystów czekają szlaki, trasy rowerowe, spływy kajakowe, przejażdżki konne, nurkowanie oraz mini golf.

Noclegi w Ustce w pensjonatach, willach, apratmaentach, pokojach, gościnnych, domkach położone  wzdłuż plaży. Podczas spaceru z jednej strony podziwiać można plaże, aż drugiej strony przyciągają liczne kafejki, smażalnie ryb  oraz sklepy z pamiątkami i park uzdrowiskowy. Przy promenadzie znajdują się też muszla koncertowa i wieża widokowa.

Ustka noclegi blisko morza zapraszają do cichej i spokojnej okolicy Ustki nad samym morzem

Ustka jest również bogata w historię, o której świadczą ciekawe zabytki, budowle z zachowaną pierwotną konstrukcją, przedwojenne pensjonaty i dawne domy rybackie. Na turystów czeka Muzeum Ziemi Usteckiej z siedzibą w odnowionym, XVIII-wiecznym budynku, gdzie prezentowane są fotografie, dokumenty i pamiątki, a okresowo organizowane są też wystawy wyrobów z bursztynu, fotografii, malarstwa oraz rękodzieła. Kolejne jest Muzeum Chleba, w której ciekawostkami są jedna z pierwszych lodówek oraz przedwojenny automat do sprzedaży cukierków.

Ustka noclegi z wyżywieniem proponuje wypoczynek w nowym obiekcie w ktorym znajdują się drewniane .

Ustka noclegi nad samym morzem pochodząc do plaży mijamy sanatorium. Okolica bardzo przyjazna rowerzystom – znajdują się tu liczne, oznakowane szlaki rowerowe,  bezpłatny kort tenisowy, boiska sportowe. Niewątpliwą zaletą okolicy jest spokój, który zawdzięczamy oddaleniu od ulicznego handlu i innych hałaśliwych „atrakcji” wczasowych.

Zabytek stanowi również neogotycka Latarnia Morska z czerwonej cegły i ośmiokątną wieżą pochodząca z 1892 roku. Latarnia ma 21,5 metra wysokości, a jej światło widoczne jest z odległości 30 kilometrów. Obecnie udostępniona jest dla turystów, stanowiąc doskonały punt widokowy na miasto i okolicę.