Ferie w Witowie

Witów to malownicza miejscowość położona w województwie małopolskim, w dolinie rzeki Czarny Dunajec, w pobliżu Tatr. To idealne miejsce dla osób, które cenią sobie bliski kontakt z przyrodą i chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Witów to doskonałe miejsce dla miłośników narciarstwa i snowboardingu. W okolicy znajduje się wiele stacji narciarskich, takich jak stacja narciarska Witów-Ski czy stacja narciarska Czorsztyn-Ski, które oferują wiele różnych tras narciarskich dla narciarzy o różnym poziomie zaawansowania. Dla początkujących narciarzy polecamy stację narciarską Witów-Ski, która oferuje łatwe i krótkie trasy narciarskie, idealne do nauki.

Witów to również doskonałe miejsce na piesze wędrówki i wspinaczki po górach. W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych, prowadzących przez Tatry a także wiele innych malowniczych tras, które umożliwiają odkrycie uroków okolicy. Warto odwiedzić pobliskie przełomy rzek, takie jak przełom Dunajca w Pieninach, czy przełom Białki koło Bukowiny Tatrzańskiej.

Witów to również doskonałe miejsce na relaks i wypoczynek. W okolicy znajduje się wiele hoteli i pensjonatów, które oferują komfortowe pokoje, SPA, baseny i sauny. Wiele z tych obiektów oferuje również różnego rodzaju masaże i zabiegi kosmetyczne.

Witów to również raj dla miłośników tradycyjnej kuchni góralskiej. W okolicy znajduje się wiele restauracji, które oferują dania takie jak oscypek, kwaśnicę czy kiełbaski. Warto również odwiedzić pobliskie skanseny, takie jak skansen w Szymbarku, który prezentuje tradycyjną góralską architekturę oraz kulturę.

Witów to doskonałe miejsce na wakacje zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla grup przyjaciół czy par. To malownicza miejscowość, która oferuje wiele atrakcji zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Witów

Witów jest największą wsią w gminie Kościelisko i bardzo malowniczą miejscowością położoną na Podhalu. Dzięki znakomitej lokalizacji w otoczeniu Tatr Witów noclegi staje się coraz bardziej znany wśród turystów poszukujących spokojnego zakątka w tej okolicy. Noclegi Witów wokół znajduje się również wiele przyrodniczych atrakcji turystycznych, które z pewnością przyciągają niejednego miłośnika natury.
Duży obszar wsi Witów objęta jest ochroną w ramach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wśród ciekawych miejsc w pobliżu Witowa wymienić można przede wszystkim Dolinę Lejową oraz Dolinę Chochołowską – największą i najdłuższą w Tatrach Polskich. Kolejnym wartym odwiedzenia i jednocześnie najwyższym punktem miejscowości jest Starorobociański Wierch o wysokości 2176 m n.p.m., co czyni go również najwyższym punktem Tatr Zachodnich.
Witów noclegi blisko wyciągu  stale zdobywa swoich zwolenników, dzięki czemu zauważyć można wzrost usług turystycznych w tym miejscu. Dziś już noclegi Witów pensjonaty, pokoje, noclegi z wyżywieniem oferuje nawet w prywatnych domach gościnnych mieszkańców, którzy obecnie moga utrzymywać się już z turystyki. W Witowie bowiem emocji dostarcza nie tylko wspaniała przyroda, ale również burzliwa historia tej miejscowości.