Poznaj muzykę Karola Szymanowskiego

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, przygotowało ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży. Edukacyjne warsztaty muzyczno-plastyczne pod nazwą „Poznaj muzykę Karola Szymanowskiego” obejmują cztery spotkania, zachęcamy do uczestnictwa zarówno we wszystkich zajęciach, jak i poszczególnych częściach. Ząb noclegi zaprasza.

Podczas warsztatów zachęcamy uczestników do tworzenia mapy życia Karola Szymanowskiego. Dzieci dowiedzą się, dokąd podróżował pan Karol, tworząc mapę podróży kompozytora na planszy. Dowiedzą się również, co mógł usłyszeć i zobaczyć kompozytor podczas wyjazdów w takie miejsca jak Sycylia, Algieria, Kuba. Przy dobrej pogodzie jedno z zadań odbędzie się w ogrodzie „Atmy”, gdzie uczestnicy będą szukać ukrytych pamiątek związanych z Sycylią, Paryżem i Zakopanem. Warsztat plastyczny będzie inspirowany muzyką towarzyszącą dzieciom podczas zajęć.

 

Urlop w Zębie

Ząb wille to najwyżej położona w Polsce wioska, której grunty leżą na wysokości 910-1013 m n.p.m. rozciągnięte wzdłuż głównego grzbietu Pasma Gubałowskiego.Od południa ograniczona jest przysiółkiem Furmanowa, zaś od północy graniczy z wioską Bustryk. Na wschód od Zębu położona jest osada Suche, która schodzi w dolinę Białego Dunajca, a po zachodniej stronie w dolinie Bystrego Potoku położone jest Nowe Bystre.

Ze względu na swe atrakcyjne położenie nasza miejscowość stanowi również dogodną bazę wypadową na:

-stoki narciarskie o różnym stopniu trudności: wyciągi orczykowe (Potoczki) – 400 m, 2 nowoczesne wyciągi krzesełkowe (Harenda i Suche) – 2 km

-wycieczki rowerowe, polecamy piękną trasę: Ząb – Gubałówka – Bachledówka

-bardzo widokowe wędrówki piesze grzbietem Pogórza Gubałowskiego

-eskapady do: Zakopanego – 10 km, Poronina – 4 km, Bukowiny Tatrzańskiej – 15 km, na Słowację – najbliższe przejście graniczne w Chochołowie – 18 km