Zawoja

Zawoja to znana i chętnie odwiedzana przez turystów miejscowość w województwie małopolskim. Jest położona w dolinie rzeki Skawica u stóp Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim i Makowskim. Stanowi świetną bazę wypadową do Żywca.

Stoki w Zawoi są bardzo dobrze zagospodarowane. Rozgrywane są tu krajowe i międzynarodowe zawody narciarskie. Polecamy także trasę narciarską o długości 1,5 km w ośrodku narciarskim Mosorny Groń.

Swoją siedzibę w miejscowości ma Babiogórski Park Narodowy, który umożliwia zobaczenie cudów przyrodniczych regionu. W pobliżu Korony Ziemi działa Centralne Archiwum Górskie i Fundacja Narodowe Centrum Górskie.

Oprócz wyjątkowo sprzyjających warunków do uprawiania narciarstwa w Zawoi można także napotkać atrakcyjne muzea. Centrum Górskie Korona Ziemi organizuje ciekawe wystawy o różnorodnej tematyce.

Zawoja

Zawoja to wieś w województwie małopolskim, położona u stóp Babiej Góry w dolinie rzeki Skawica oraz na stokach Beskidu Żywieckiego i Makowskiego, ok. 40 km od Żywca. Mieści się tu siedziba Babiogórskiego Parku Narodowego. To doskonała baza wypadowa do Babiej Góry.

Jedną z ciekawszych atrakcji wsi jest Centrum Górskie Korona Ziemi. Zajmuje się ono prezentacją zagadnień z dziedziny geografii, geologii, etnografii, a także historii turystyki i himalaizmu. Pracę Centrum nadzoruje Rada Naukowa, której przewodniczącym jest himalaista Krzysztof Wielicki. Przy placówce działa Centralne Archiwum Górskie i Fundacja Narodowe Centrum Górskie.

Zimą Zawoję ogarnia białe szaleństwo. Miejscowość posiada różnorodne wyciągi narciarskie i zadbane stoki. Najpopularniejszy jest ośrodek Mosorny Groń. Narciarze mają tu do dyspozycji kolejkę linową oraz naśnieżoną i oświetloną trasę o długości 1420 m. Przy wyciągu działa także szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu. Obiekt posiada licencję FIS na rozgrywanie krajowych i międzynarodowych zawodów narciarskich.

Zawoja

Zawoja , to dobra miejscowość wypoczynkowa o każdej porze roku – zimą, wiosną, latem!  Zawoja noclegi to szeroka  baza turystyczna, która ciągle polepsza swoje standardy po to aby każdy turysta była zadowolony ze swojego wypoczynku.Atrakcje Zawoi to nie tylko stoki, otwarte zimą, ale również Babia Góra, która zaprasza wszystkich przybyłych na najwyższy szczyt Diablaka (1725 m n.p.m), ale również imprezy kulturalne, któych nie bakuje w Zawoi.Zima, w Zawoi, to przede wszystkim narty, lodowisko i dobre karczmy serwujące po całodziennych szusowaniu dobre, regionalne dania oraz tradycyjną polską kuchnie. Zawoja tanie noclegi to świetny pomysł dla każdego, kto chce spędzić swoje wymarzone wakacje nie wydając przy tym majątku.Wdzięczne pagórki, latem odziane zieloną szatą lasów mieszanych, zimą otulone kołderką białego puchu, dominująca nad nimi, niekoronowana królowa Beskidów, Babia Góra – wszystko to tworzy niepowtarzalny charakter tego miejsca. Górskie potoki, zaciszne, leśne polany, sielskie obrazki wypasu owiec – to atuty Zawoi. Dla miłośników sportów mamy wiele wypożyczalni sprzętu zimowego jak i rowerów, którymi możemy wybrać się na wycieczkę  aby podziwiać ciekawe widoki gór. Noclegi w Zawoi to często wyszukiwana fraza w przeglądarce internetowej.Jedno jest pewne, kto chociaż raz wybierze się w to miejsce napewno będzie chciał wrócić tutaj po raz kolejny.

W Zawoi

Zawoja noclegi – Wioska leży u podnóża Babiej Góry w dolinie rzeki Skawica, w terenie Beskidu Żywieckiego oraz Beskidu Makowskiego, w województwie małopolskim. Początkowe wzmianki o miasteczku pochodzą z XVI wieku, była ona wtedy połączona ze wioską Skawica. Dwie osady należały do starostwa lanckorońskiego aż do rozbiorów Polski, w 1772 roku wioska znalazła się w zaborze austriackim. W 1836 roku oficjalnie nadano dzisiejszą nazwę Zawoja domki. W połowie XIX wieku wieś została spustoszona za sprawą klęski nieurodzaju, w wyniku której na tym obszarze panował wielki głód. Rozprzestrzeniały się również epidemie chorób, co dodatkowo osłabiło miejscową populację. W XIX wieku w Zawoi utworzono ośrodek produkcji żelaza, będący fabryką pomocniczą huty w Makowie Podhalańskim. Już w czasie międzywojennym mieścina dostała charakteru letniskowego. Po II wojnie światowej do roku 1991 stacjonowało tam Wojsko Ochrony Pogranicza. Obecnie miejscowość słynie głównie ze swoich warunków narciarskich, stała się popularnym ośrodkiem turystycznym. Sympatycy sportów zimowych w Zawoi poczują się jak ryby w wodzie. Są tam wyciągi narciarskie oraz kolej linowa. Na pewno nie tylko zimą Zawoja pokoje gościnne przyciąga podróżników, latem ogromną atrakcję są piesze szlaki turystyczne, dzięki którym można odwiedzać i zobaczyć przepiękne beskidzkie obszary. Warto wybrać się także na wędrówki szlakami edukacyjnymi Babiogórskiego Parku Narodowego. Zawoja pensjonaty Do najlepszych budowli w miejscowości należy XIX-wieczny kościół św. Klemensa, multimedialne muzeum – Centrum Górskie Korona Ziemi, Ośrodek Edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego, elektrownia wiatrowa oraz Skansen. Warto wybrać się do tej górskiej miejscowości i poczuć tamtejszy wyjątkowy klimat. Jest to idealne miejsce do wypoczynku o każdej porze roku. Serdecznie polecam tą miejscowość do odpoczynku bo każdy kto tu przybywa czuję się jak w raju i zazwyczaj wraca ponownie. Wszystkie atrakcji górskie dają rewelacyjny klimat gdzie w żadnym miejscu takie nie odczujesz. Zawoja agroturystyka