Unieście

Unieście jest wyjątkowo atrakcyjne położone od strony północnej sąsiaduje z noclegi nad morzem, natomiast od części południowej z rozległym jeziorem Jamno. Miejsce do plażowania w Unieściu jest szerokie na 30-45 metrów, jest to piaszczysta, z wyznaczonym stumetrowym, letnim kąpieliskiem. Tuż obok przystani, na plaży zaobserwować można łodzie rybackie. Parki linowe w Unieściu to zestawienie parków linowych z tej miejscowości i jej okolic. Noclegi Unieście to znana miejscowość turystyczna na polskim wybrzeżu. Obiekt ma dziesięć metrów wysokości, nad nią widnieje cztero metrowy betonowy krzyż. W środku mieści się wyjątkowy ołtarz i drewniana mównica. Unieście jest to fragment miasta Mielno o charakterze wakacyjnym, położona na mierzei między Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, w północno wschodniej części miasta.

Na jeziorze można żeglować, przemieszczać się łodziami, uprawiać kajakarstwo, czy wypożyczać rowerki wodne. Tuż obok długiego fragmentu przystani Klubu Morskiego utworzona jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, z tego miejsca również, w okresie letnim, zabierani są turyści na rejsy po Jeziorze Jamno statkiem Mila. Kościół postawiony jest z betonowych bloków na planie podobnym do pięcioboku. Eksponat wykonany został przez rzeźbiarza artystę urodzonego prawdopodobnie w Katalonii w okresie XIII i XIV wieku. Parki linowe dają nam możliwość aktywnie i ekstremalnie spędzać swój wolny czas dla ze swoją rodziną.

Z pewnością bawić się tu będą zarówno najmłodsi jak i dorośli. Po jednej jak i po drugiej stronie mieści się sześć kwadratowych okien z żółtym szkłem. W kościele jest przepiękna rzeźba Matki Boskiej Tronującej z dzieciątkiem Jezus na lewym kolanie i kulą w prawej ręce. Jest to wyjątkowa podobizna figurki z Montserrat z Barcelony. Po bokach zbiornika wodnego utworzono wiele przystani żeglarskich, na potrzeby uprawiania na tym jeziorze sportów wodnych. Mieści się tu przystań morska dla rybaków oraz letnie kąpielisko morskie. 1 stycznia 2017 r. włączone do miasta.
Przyjezdni, którzy nie lubią tłoku na przybrzeżnej noclegi blisko plaży, mogą wybrać się na okoliczne jezioro Jamno. Tuż obok plaży jest wiele punktów w których można zakupić lody, gofry, ryby smażone, bary i inne punkty gastronomiczne. W świątyni mieści się również ścieżka drogi krzyżowej zaprezentowana na cudownych płaskorzeźbach, która utworzona została dzięki datkom złożonym przez turystów. Z pewnością parki linowe w Unieściu i okolicy to kapitalny pomysł na aktywne spędzanie czasu. W Unieściu w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku utworzono morską przystań rybacką, w której umieszczono dalbę wyciągową. Świątynia Matki Bożej Gwiazdy noclegi blisko morza w Unieściu utworzona została w okresie 1984-86.