Ustka

Ustka na początku swojego istnienia była małą osadą rybacką, która jednak przez wieki rozrastała się, otrzymując prawa miejskie w ubiegłym wieku. Miasto oferuje turystom piaszczyste plaże, wodę, lasy oraz parki.

Dzięki walorom przyrodniczym w Ustce czas spędzać można na wiele sposobów. Na turystów czekają szlaki, trasy rowerowe, spływy kajakowe, przejażdżki konne, nurkowanie oraz mini golf.

Noclegi w Ustce w pensjonatach, willach, apratmaentach, pokojach, gościnnych, domkach położone  wzdłuż plaży. Podczas spaceru z jednej strony podziwiać można plaże, aż drugiej strony przyciągają liczne kafejki, smażalnie ryb  oraz sklepy z pamiątkami i park uzdrowiskowy. Przy promenadzie znajdują się też muszla koncertowa i wieża widokowa.

Ustka noclegi blisko morza zapraszają do cichej i spokojnej okolicy Ustki nad samym morzem

Ustka jest również bogata w historię, o której świadczą ciekawe zabytki, budowle z zachowaną pierwotną konstrukcją, przedwojenne pensjonaty i dawne domy rybackie. Na turystów czeka Muzeum Ziemi Usteckiej z siedzibą w odnowionym, XVIII-wiecznym budynku, gdzie prezentowane są fotografie, dokumenty i pamiątki, a okresowo organizowane są też wystawy wyrobów z bursztynu, fotografii, malarstwa oraz rękodzieła. Kolejne jest Muzeum Chleba, w której ciekawostkami są jedna z pierwszych lodówek oraz przedwojenny automat do sprzedaży cukierków.

Ustka noclegi z wyżywieniem proponuje wypoczynek w nowym obiekcie w ktorym znajdują się drewniane .

Ustka noclegi nad samym morzem pochodząc do plaży mijamy sanatorium. Okolica bardzo przyjazna rowerzystom – znajdują się tu liczne, oznakowane szlaki rowerowe,  bezpłatny kort tenisowy, boiska sportowe. Niewątpliwą zaletą okolicy jest spokój, który zawdzięczamy oddaleniu od ulicznego handlu i innych hałaśliwych „atrakcji” wczasowych.

Zabytek stanowi również neogotycka Latarnia Morska z czerwonej cegły i ośmiokątną wieżą pochodząca z 1892 roku. Latarnia ma 21,5 metra wysokości, a jej światło widoczne jest z odległości 30 kilometrów. Obecnie udostępniona jest dla turystów, stanowiąc doskonały punt widokowy na miasto i okolicę.

Ustka tanie noclegi, Ustka apartamenty, kwatery Ustka

Możliwość komentowania jest wyłączona.