USTRZYKI Bieszczady

Ustrzyki Górne są miejscowością turystyczna w Bieszczadach  położoną nad potokiem Wołosatym  w woj. podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim. W Ustrzykach Górnych znajduje się rzymskokatolicki kościół parafialny pw. Świętej Anny (1985).\
Ustrzyki Górne to  niewielka malownicza miejscowość, z której można wyruszyć na piesze wędrówki po najwyższych szczytach polskich Bieszczadów.

Ustrzyki Górne domki  to maleńka osada górska domków , w której oprócz domków znajduje się jeszcze kilka innych obiektów noclegowych tj pokoi gościnnych, kwater, pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych, co daje gwarancję wypoczynku w ciszy na łonie natury. Ustrzyki Górne położone są nad potokiem Wołosaty na wysokości 650 m n.p.m. Stanowią główny ośrodek turystyki górskiej w Bieszczadach . Doskonały mikroklimat w Ustrzykach daje gwarancje do wypoczynku o każdej porze roku i stanowi znakomite miejsce na wypoczynek dla rodziny lub grupy

Położenie Ustrzyków Górnych  w centrum Bieszczadzkiego Parku Narodowego zachwyca widokami z najwyższych i najpiękniejszych partii pobliskich szlaków górskich. Najlepsza z możliwych baza wypadowa zaprasza o każdej porze roku od budzącej się do życia wiosny przez soczyście zielone połoniny latem oraz wyraziste odcienie złotej jesieni po zimowe krajobrazy zaśnieżonych szczytów i pokrytych grubą pierzyną śniegu chat schronisk.

Bieszczady zapraszają na wędrówki całe rodziny a także wytrawnych poszukiwaczy dzikich i trudno dostępnych miejsc, szlaki pozwalają na obserwacje  piękną choć różnorodną panoramą od widoków z Tarnicy szczytu Bieszczad po polskiej stronie przez trawiaste przestrzenie szlaku wiodącego na mniejszy szczyt Halicz po Połoninę Caryńską.

Poza turystyką pieszą można uprawiać sporty na nartach biegowych lub skiturowych oraz do wypadów poza Ustrzyki Górne na wyciągi narciarskie Gromadzyń czy Lawortę

Ustrzyki Dolne to miast położone w Bieszczadach nad rzeką Strwiąż
Bieszczady to idealne miejsce na aktywność fizyczną, zarówno porą zimową, narciarstwo zjazdowe i biegowe, jak i porą letnią – kolarstwo górskie, nordic walking, żeglowanie i pływanie po zalewie w Solinie. Ustrzyki Dolne to doskonały punkt noclegowy, ze względu na bliskość licznych atrakcji.

Ustrzyki Dolne  noclegi oferuje noclegi w domkach, pokojach gościnnych, kwaterach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych blisko  lasu oraz nieduża odległość od centrum, sprawia iż jest to znakomite miejsce dla wszystkich pragnących spokoju.

Dzięki swojemu położeniu Ustrzyki oferują bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej, jazdy na nartach, rowerach, nordic walkingu, relaksu wśród bieszczadzkich lasów, żeglarstwa, wędkowania, plażowania.

Blisko od

od jeziora Solińskiego
– od wyciągu narciarskiego
– od lasu
– góry Jawor i Żuków

Dla wszystkich tych, którzy planują swój pobyt i chcą swój pobyt spędzić aktywnie w najbliższej okolic Ustrzyk Dolnych
– wyciąg narciarski „Gromadzyń”
– stacja narciarska „Laworta”
– Zespół Basenów Delfin
– jezioro solińskie
– Ustrzyki Dolne
– Ustrzyki Górne
– bieszczadzkie szlaki
– Tarnica, Połoniny, Chrewt
– Szlak cerkwi bieszczadzkich
– quady, paintball

Lokalizacja Ustrzyki Dolne pozwala na szybkie dotarcie do każdego miejsca w Bieszczadach, miła domowa atmosfera, wypoczynek w Bieszczadach to także wiele przygotowanych w tym rejonie atrakcji.

Wypoczynek w Bieszczadach to nie tylko spacery, zwiedzanie. Wszyscy ci, którzy chcą wypoczywać aktywnie znajdą tu coś dla siebie m.in.: jazdy samochodami terenowymi, quad-ami, parki linowe, kula sferyczna, dla żeglarzy doskonałą atrakcją i wyzwaniem jest bieszczadzkie morze – Jezioro Soliński, szlaki spacerowe, rowerowe, konne, szlak cerkwi bieszczadzkich, wiele zabytków, niesamowite widoki, bogata flora i fauna.