W Muszynie…

Muszyna jest niewielkim miastem liczącym około 5 tysięcy mieszkańców, położonym u zbiegu rzeki Poprad oraz potoków Muszynka i Szczawnik.

Centrum miasta stanowi rynek o nieregularnym kształcie, wyznaczony przez krzyżujące się tutaj drogi – dawne trakty handlowe. Wokół rynku bogato rozbudowana sieć licznych uliczek, od strony południowej wijących się i wspinających zboczem góry Malnik.

Współczesną Muszynę tworzy szereg osiedli. W dzielnicy uzdrowiskowej znajduej się również Park Zdrojowy „Zapopradzie” z niepowtarzalnymi ogrodami senorycznymi, które pobudzają wszystkie zmysł, każdego kto je odwiedzi, aby w ciszy i spokoju zregenerować swoje siły witalne.  Zaporadzie odwiedzają także liczni miłośnicy wody mineralnej (Pijalnia Antoni) i wycieczkowicze udający się stąd przez Borysów na Słowację do Legnavy.

Nad miastem górują od wieków ruiny średniowiecznego zamku, usytuowanego na południowym grzbiecie Koziejówki. Miejsce to zwane Basztą jest licznie odwiedzanym punktem widokowym na miasto, Dolinę Popradu i Dolinę Muszynki.

Muszyna noclegi uzdrowisko położone w sercu Beskidu Sądeckiego, oferuje gościom różnorodne opcje noclegowe w centrum miasta, nieopodal atrakcyjnych pijalni wód mineralnych oraz zacisznego Parku Zdrojowego. W pobliżu wyciągów narciarskich znajdują się komfortowe, a zarazem przystępne cenowo noclegi, które z pewnością przyciągną miłośników zimowych sportów. Dla tych, którzy pragną cieszyć się widokiem na górskie krajobrazy, dostępne są liczne apartamenty, Muszyna pokoje gościnne oraz Muszyna domki letniskowe i całoroczne, zapewniające wygodę i bliskość natury. Muszyna to także doskonałe miejsce dla entuzjastów agroturystyki, oferując kwatery prywatne i wille, gdzie można zaznać prawdziwego odpoczynku i skosztować lokalnych przysmaków w ramach noclegu z wyżywieniem. Tanie noclegi w Muszynie to idealna propozycja dla turystów szukających relaksu w uzdrowiskowej atmosferze, bez nadwyrężania budżetu