W przepięknej Białce

Białka Tatrzańska pokoje gościnne to malownicza wieś położona zaledwie 20 kilometrów od Zakopanego, pomiędzy Wierchami wznoszącymi się na ponad 900 m n.p.m. Położona w niecce u stóp Wierchu Koszarków, Wierchu Jankulakowskiego, Wysokiego, Kustwańskiego i Kotelnicy miejscowość, najlepiej znają narciarze. Mało kto wie, że Białka może pochwalić się ciekawą historią.

Jak głosi legenda, Wierchową Drogą zwaną również Drogą Królewską uciekał przed Szwedami na Węgry król Jan Kazimierz. Pomoc w niebezpiecznej przeprawie przez góry zapewnili władcy miejscowi górale. Dziś szlak prowadzący przez białczańskie wierchy jest jednym z najpiękniejszych w tej okolicy.

Tyle o przeszłości tej malowniczej miejscowości mówi legenda. Historyczne źródła podają, że Białka Tatrzańska noclegi powstała w latach 1616-1618. Dokładne ustalenie czasu lokacji utrudnia brak jakiegokolwiek dokumentu lokacyjnego. Jak wynika z przekazów ustnych pierwsze zabudowania na terenie wsi pojawiły się w okolicy Kaniówki, a ich właścielem był niejaki Łętowski pochodzący z Łętowni koło Pcimia.

Białka Tatrzańska, znana ze swoich malowniczych krajobrazów i atrakcji turystycznych, oferuje szeroki wybór noclegów pasujących do każdego typu podróżujących. Noclegi położone w pobliżu term to doskonała opcja dla tych, którzy chcą połączyć wypoczynek w górach z relaksującymi kąpielami termalnymi. Bliskość wyciągów narciarskich sprawia, że Białka Tatrzańska jest idealnym miejscem na zimowe wakacje, oferując łatwy dostęp do stoków dla narciarzy i snowboardzistów. Rodziny z dziećmi cenią sobie komfortowe noclegi z wyżywieniem, które zapewniają wygodę i oszczędność czasu podczas rodzinnych wyjazdów. W centrum Białki Tatrzańskiej dostępne są różnorodne opcje zakwaterowania, od Białka Tatrzańska apartamentów i willi, po przytulne Białka Tatrzańska pokoje gościnne z widokiem na Tatry. Hotele i ośrodki wczasowe w tej okolicy oferują wysoki standard usług, gwarantując niezapomniane wrażenia i maksymalny komfort pobytu w sercu Podhala.