W Solinie trwa budowa kolei gondolowej.

Jej uruchomienie planowane jest latem 2022 roku. Powstały już budynki stacji oraz wszystkie pięć podpór.

Grupa PKL już w przyszłym planuje roku otwarcie nowoczesnego ośrodka turystycznego w Solinie.

Polskie Koleje Linowe (PKL), której właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR), zaprezentowały podczas uroczystego spotkania na zaporze w Solinie. Nowy ośrodek Grupy PKL będzie wyjątkowy ze względu na lokalizację i jedyne w skali Polski atrakcje turystyczne. Bieszczady to wyjątkowy region, z ogromnymi walorami krajobrazowo-przyrodniczymi. Potencjał turystyczny tego miejsca w połączeniu z odpowiednią ofertą i dalszą wzorową współpracą z lokalnych władzami spowodują, że już niedługo ten region stanie się jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów w Polsce.
Solina i Bieszczady wśród turystów uznawane zw unikatowe miejsce. Wyróżniają je przede wszystkim wspaniałe widoki, oraz możliwość spędzenia czasu w otoczeniu przyrody.

Celem PKL jest stworzenie atrakcyjnej, całorocznej oferty turystyczno-rekreacyjnej. Przy współpracy z lokalnymi społecznościami, firma chce wykorzystać potencjał największych regionów turystycznych, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych walorów środowiskowych. Inwestycja w Solinie doskonale wpisuje się w taką strategię.