Węgorzewo

Węgorzewo, dawniej Węgobork, miasto w województwie warmińsko-mazurskim ( jest popularnym ośrodkiem turystycznym i wypoczynkowym w

W XV wieku, niedaleko zamku, powstała nowa osada nazywana początkowo Gieratową Wolą, potem Nową Wolą. W roku 1479 biskup warmiński Łukasz Watzenrode wydał pozwolenie na wybudowanie w osadzie kaplicy.
Miasto rozwinęło się wskutek żywiołowej kolonizacji polskiej osadników z Mazowsza.

W 1556 r. zbudowano dużą hutę żelaza produkującą surówkę z miejscowej rudy darniowej.

Rozwój miasta został zahamowany w początkach dziewietnastym  wieku. Po wyniszczających skutkach wojen napoleońskich Węgorzewo rozwijało się wolniej niż inne ośrodki Prus Wschodnich.

Węgorzewo poleca eleganckie i wygodne apartamenty oarz Węgorzewow agroturystyka. Każdy z nich składa się z salonu z niepowtarzalnym kominkiem, dobrze wyposażonej kuchni.

Noclegi Węgorzewo blisko  Giżycka nad jeziorem

węgorzewo noclegi zaprasza  na wypoczynek w domkach całorocznych, pensjonatach, willa, apartamentach, pokojach goscinnych, kwaterach. Do zaoferowania mamy ciepły dom z kominkiem  z ogrodzonym ogrodem  i przestronnym tarasem. Dom położony jest w cichej i spokojnej okolicy, w pobliżu dwóch jezior w atrakcyjnej turysycznie

Latem słońce i czyste wody jeziora zachęcają do słonecznych i wodnych kąpieli zimą natomiast rozległe przestrzenie kuszą zwolenników szalonych kuligów z pochodniami lub amatorów narciarskich wędrówek.miejscowości Węgorzewa.

 

11-600 Węgorzewo

Zapraszam Państwa najserdeczniej do spędzenia weekendu bądż też urlopu w uroczym zakątku mazurskiej krainy jakim jest miejscowość  Węgorzewa. Jej położenie na cyplu wbitym pomiędzy jeziora Mamry i Święcajty nadaje temu miejscu specyficzny charakter. Węgorzewo domki letniskowe Miasteczko w miesiącach letnich i zimowych przyciąga licznych zwolenników zmagania się z wiatrem bądź za sterem swoich żaglówek zimą natomiast lodowych ślizgów.

Węgorzewo domki letniskowe położone w spokojnym i malowniczym miejscu nad Jeziorem He między Węgorzewem, Sztynortem i Giżyckiem.

Przygotowaliśmy miejsca noclegowe w pokojach:
–  dwuosobowych z łazienkami
– apartamentach dwu i cztero osobowych z łazienkami.
Ponadto:
– salki telewizyjne
– wieżę widokową na jeziora Mamry i Święcajty
– miejsce na grilla i ognisko-
– boisko do siatkówki i kometki
– łodzie wiosłowe
– rower wodny
Węgorzewo noclegi, domki Węgorzewo, Węgorzewo agroturystyka

Możliwość komentowania jest wyłączona.