Noclegi w Wiśle

Wisła o charakterze turystycznym położona w Beskidzie Śląskim, na terenie „Śląska Cieszyńskiego”, w rozgałęzionej dolinie rzeki Wisły, obejmuje obszar źródliskowy rzeki Wisły. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka.

Najwyższe wzniesienia  w Wiśle to :
Barania Góra (1220 m.n.p.m.),
Stożek (978mnpm).

w Wiśle 75% stanowią las, należące do Nadleśnictwa Wisła wchodzą w skład Promocyjnego Kompleksu Leśnego.  Najpiękniejsze okazy starodrzewu znajdują się w Baraniogórskim Rezerwacie Przyrody im. Karola Buzka. Potoki Czarna i Biała Wisełka oraz Malinka objęte są rezerwatem pstrąga potokowego.

Specyficzną cechą jest wielowyznaniowość. Dominuje wyznanie protestanckie (Kościół Ewangelicko-Augsburski, 50%), katolicy (30%), resztę stanowią mniej popularne konfesje, m.in. Świadkowie Jehowy, Baptyści, Zielonoświątkowcy, Adwentyści Dnia Siódmego, Ruch Stanowczych Chrześcijan.

Noclegi Wisła to urokliwa miejscowość turystyczna w Beskidzie Śląskim, jest doskonałą bazą wypadową w góry oraz na narty. W centrum miasteczka stoją dwie skocznie, jest kilka nartostrad oświetlonych
Latem warto wybrać się w góry jednym z wielu szlaków turystycznych, popływać w basenie. Wiśle noclegi z wyżywieniem oferuje pyszne jedzenie i urokliwe knajpki oraz wiele atrakcji nie sposób się tutaj  nudzić.  Wisła jest najlepszym miejscem na spędzenie urlopu, zarówno zimowego, jak i letniego.

Wisła posiada  wiele tras dla turystów pieszych i rowerzystów górskich o różnej skali trudności. W zimie piękne trasy dla narciarstwa śladowego, ponad dwadzieścia  wyciągów narciarskich, 3 skocznie narciarskie. Latem – otwarty basen kąpielowy, liczne korty tenisowe, boiska sportowe.

Wisła noclegi umiejscowione w malowniczo położonej miejscowości górskiej. W pobliżu pensjonatów, domków, pokoi gościnnych, kwater, apartamentów  przepływa rzeka Wisła, nad brzegiem której można miło spędzić letnie wieczory. Wisła noclegi blisko wyciągu dla miłośników „białego szaleństwa” oferuj stoki narciarskie, który umili Państwu zimowy wypoczynek.

Wisła, perła Beskidów, oferuje szeroki wachlarz noclegów w centrum miasta, idealnych dla tych, którzy chcą być blisko głównych atrakcji turystycznych oraz wyciągów narciarskich. Dla turystów poszukujących przystępnych cenowo rozwiązań, miasto proponuje tanie noclegi, w tym przytulne apartamenty i Wisła pokoje gościnne, z których rozpościera się zachwycający widok na górskie szczyty. Dostępne są również Wisła domki do wynajęcia letniskowe i całoroczne, umożliwiające bezpośredni kontakt z naturą i zapewniające komfortowy wypoczynek. Agroturystyka i kwatery prywatne w Wiśle to świetna opcja dla osób szukających autentycznych doświadczeń i domowej atmosfery, często z opcją wyżywienia wliczonego w cenę noclegu. Wille w Wiśle, zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne, oferują luksusowe warunki pobytu, gwarantując niezapomniane chwile w sercu Beskidów.