Witów

Witów jest największą wsią w gminie Kościelisko i bardzo malowniczą miejscowością położoną na Podhalu. Dzięki znakomitej lokalizacji w otoczeniu Tatr Witów noclegi staje się coraz bardziej znany wśród turystów poszukujących spokojnego zakątka w tej okolicy. Noclegi Witów wokół znajduje się również wiele przyrodniczych atrakcji turystycznych, które z pewnością przyciągają niejednego miłośnika natury.
Duży obszar wsi Witów objęta jest ochroną w ramach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wśród ciekawych miejsc w pobliżu Witowa wymienić można przede wszystkim Dolinę Lejową oraz Dolinę Chochołowską – największą i najdłuższą w Tatrach Polskich. Kolejnym wartym odwiedzenia i jednocześnie najwyższym punktem miejscowości jest Starorobociański Wierch o wysokości 2176 m n.p.m., co czyni go również najwyższym punktem Tatr Zachodnich.
Witów noclegi blisko wyciągu  stale zdobywa swoich zwolenników, dzięki czemu zauważyć można wzrost usług turystycznych w tym miejscu. Dziś już noclegi Witów pensjonaty, pokoje, noclegi z wyżywieniem oferuje nawet w prywatnych domach gościnnych mieszkańców, którzy obecnie moga utrzymywać się już z turystyki. W Witowie bowiem emocji dostarcza nie tylko wspaniała przyroda, ale również burzliwa historia tej miejscowości.
Witów noclegi, pensjonaty Witów, Witów kwatery prywatne

Możliwość komentowania jest wyłączona.