Władysławowo

Władysławowo to popularne miasto wypoczynkowe w województwie pomorskim. Leży na Pobrzeżu Gdańskim, 8 km od Jastrzębiej Góry. Kurort przyciąga turystów wieloma atrakcjami: świetną lokalizacją, infrastrukturą noclegowo-gastronomiczną, doskonale zagospodarowanymi plażami i miejscami rekreacji, a także zabytkami.

We Władysławowie przejdziemy się Aleją Gwiazd Sportu. Upamiętnione tu zostały największe polskie i zagraniczne gwiazdy. Dane nam będzie zobaczyć mosiężną podobiznę m.in. Roberta Korzeniowskiego, Ireny Szewińskiej i Kazimierza Deyny.

W Ocean Parku zobaczymy makiety zwierząt morskich, takich jak rekiny, orki i wieloryby, ale nie tylko. Olbrzymia powierzchnia parku pozwala nam zobaczyć także wodospad, wioskę rybacką plażę, a nawet ognisko.

Nadmorska lokalizacja Władysławowa zapewnia możliwość uprawiania sportów wodnych. Windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo czy nurkowanie to tylko niektóre z możliwości. Poszukujący bardziej spokojnych sposobów cieszenia się morzem mogą wybrać się w rejs po Morzu Bałtyckim czy na połów dorsza.