Zakopane

Zakopane  należy do najbardziej znanych miejscowości turystycznych na Podhalu oraz w Polsce. Moda na Zakopane, zauważone w drugiej połowie XIX wiekuz roku na rok coraz to więcej turystów i wczasowiczów. Popularność tę zawdzięcza wielu atrakcją znajdziemy tu liczne wyciągi i wspaniałe warunki do  uprawiania narciarstwa,  wycieczki po przepaścistych szlakach Tatr Wysokich.

O Zakopanem często mówimy, że leży najbliżej Tatr czy też zimowa stolica Polski. To niezbyt duże miasto, a co roku przebywa tu ok. trzech milionów turystów z całego świata.

O  wyjątkowości  Zakopanego decydują przede wszystkim Tatry objęte ochroną przez Tatrzański Park Narodowy, góralski folklor i malownicza drewniana architektura.

Słynne i warte odwiedzenia miejsca Zakopane apartamenty, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe to przede wszystkim słynne  Krupówki – jedna z najsłynniejszych ulic w Polsce, Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, Willa Atma, ulica Kościeliska, cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Willa Koliba wybudowany w stylu zakopiańskim według projektu Stanisława Witkiewicza, Dom Pod Jedlami, Teatr Witkacego w starych wnętrzach dawnego sanatorium pełnych antyków, czerni, pluszów i świec.

W Zakopane  odbywa się tu wiele imprezregionalnych, kulturalnych, sportowych jak również koncerty gwiazd.

Noclegi w centrum Zakopanego. Do głównej ulicy Krupówki dzieli nas jedynie 10 minutowy spacer, a do górskich szlaków Tatrzańskiego

Zakopane ośrodki wypoczynkowe, domki, wille położone spokojnej i przeuroczej dzielnicy znajdziecie tu  spokój, wypoczynek i wytchnienie.
W pobliżu znajdują się dwie karczmy regionalne,  w pobliżu potoku Młyniska i Białego. Nazwa „Żywczańskie” pochodzi z 1630 r., kiedy to król Zygmunt III Waza nadał prawo użytkowania polanie o tej nazwie Jędrzejowi Jarząbkowi z Bańskiej. Ulicę, która łączyła rozproszone domy po obu stronach polany nazwano Małe Żywczańskie. Ulica ta łączy ulicę Kasprusie z ulicą Andrzeja Struga.

Blisko znajdują się również: Park Miejski, wyciąg narciarski, apteka, sklepy spożywcze, kino.