Zakopane

Zakopane to niezwykle popularna miejscowość turystyczna w Tatrach, leżąca na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. Jest najwyżej położonym miastem w Polsce, a w jego granicach wznosi się wiele atrakcyjnych szczytów i spora część Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zakopane to istny raj dla wczasowiczów, o czym świadczą setki tysięcy ludzi powracających do tego urokliwego miasta by spędzić w nim swój kolejny urlop. Posiada ono charakterystyczny góralski klimat, wspaniałe góry, imponującą bazę noclegową i gastronomiczną oraz niezliczone atrakcje.

Na Kasprowy Wierch (1987 m) prowadzą liczne szlaki turystyczne oraz kolejka linowa. To masyw górski zbudowany ze skał krystalicznych, a jego nazwa wywodzi się od góralskiego nazwiska. Rozpościerają się z niego widoki na Kościelec, Kozi Wierch, Giewont i wiele innych tatrzańskich szczytów.

Do najczęściej odwiedzanych miejsc w Zakopanem należy także Gubałówka. Umożliwia ona podziwianie pięknej panoramy Zakopanego i Tatr. Na szczyt można wjechać kolejką lub pobliskim wyciągiem krzesełkowym na Butorowy Wierch. Znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, park linowy i szkółka narciarska.